Вибух на Кримському мосту

Вранці 8 жовтня на Кримському мосту через Керченську протоку стався вибух, в результаті чого обвалилася частина автомобільного дорожнього полотна. Рух автомобілів та поїздів припинили, причину вибуху з’ясовують.

Пересування російських військових і техніки через Кримський міст буде зупинено як мінімум до кінця жовтня, сказав український військовий експерт Ігор Романенко у коментарі ВВС.

Перші повідомлення про пожежу та вибух на мосту з’явилися 8 жовтня зранку в соцмережах. Російський Національний антитерористичний комітет заявив, що на Кримському мосту стався підрив вантажного автомобіля, що призвело до спалаху семи паливних цистерн залізничного складу. При цьому на численних кадрах, що публікуються очевидцями в соціальних мережах, видно, що, крім пожежі на залізничній гілці мосту, зруйноване також дорожнє полотно. Кілька секцій просто обвалились у воду.

“Ранок на кримському мосту. Горять цистерни з пальним. Також зруйновано частину дорожнього полотна! Все буде Україна!”, – повідомили повітряні сили ЗСУ у себе в телеграмі.

«Українська правда» написала, що за підривом Кримського мосту 8 жовтня стоїть Служба безпеки України.  Хоча у самій спецслужбі наразі офіційно не коментують свою участь у цій події.

“Ми це не коментуємо. Роль СБУ чи будь – якого державного органу України у “бавовні” будемо коментувати після нашої остаточної перемоги”, – сказав речник СБУ Артем Дехтяренко.

Водночас у Твіттері СБУ є повідомлення із недвозначним перефразуванням вірша Тараса Шевченка.

“Світає,
Міст гарно палає;
Соловейко у Криму
СБУ зустрічає”

Міст через Керченську протоку (також Кримський міст або Керченський міст) поєднує тимчасово окупований РФ український півострів Крим з територією РФ. Автодорожній міст є частиною дороги А-290 (Керч — Новоросійськ). Автомобільну частину відкрито 15 травня 2018 року, залізничну — 25 грудня 2019 року для пасажирського транспорту і 30 червня 2020 року для вантажного.

-->