ООН засудила російські «референдуми»

Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію із засудженням незаконних референдумів, які Росія влаштувала на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України у вересні 2022р.

Резолюцію підтримали 143 із 193 членів Генасамблеї ООН, п’ять держав (Росія, Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа) проголосували проти, решта 35 утрималися під час голосування у середу 12 жовтня 2022р.

Як повідомив у Facebook міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба,  «цей результат доводить: потрібно говорити з африканцями, азійцями, латиноамериканцями, доносити правду, переконувати. Історична резолюція ГА ООН продемонструвала, що Україну підтримали не лише наші євроатлантичні союзники, а й більше країн Глобального Півдня».

23-27 вересня 2022 року в ході повномасштабного російського вторгнення в Україну російська окупаційна влада провела псевдо-референдуми, метою яких було опитування населення Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України щодо приєднання окупованих територій до Росії.

-->