Центр громадянських свобод нагороджено Нобелівською премією миру

7 жовтня 2022 року Норвезький Нобелівський комітет нагородив премією миру українську та російську правозахисні організації та білоруського правозахисника Aлеся Бєляцкого.

Це три важливих учасники боротьби за права людей, заявили у Нобелівському комітеті.

Українська правозахисна організація «Центр громадянських свобод» документувала воєнні злочини проти цивільних. «Центр грає ключову роль у тому, щоб винні були покарані за ці злочини”, – зазначила представниця Нобелівського комітету Беріт Рейсс-Андерсенн.

«Центр громадянських свобод» є засновником ініціатив ЄвромайданSOS, Let My People Go, #SaveOlegSentsov. З початком війни у ЦГС почали створювати “мапу ініціатив” і поєднувати людей, які потребують допомоги. Також ЦГС займається міжнародною адвокацією України.

Білоруський правозахисник Aлесь Бєляцький був одним із ініціаторів демократичного руху, який виник у Білорусі в середині 1980-х років. Він присвятив своє життя просуванню демократії та мирного розвитку у своїй рідній країні, заявили у Нобелівському комітеті. У 1996 році він заснував організацію “Вясна”, яка перетворилася на велику правозахисну організацію, що документувала та протестувала проти застосування владою тортур до політичних в’язнів. Бєляцький зараз у тюрмі.

Російське правозахисне товариство “Меморіал” створили у 1987 році однодумі, які хотіли увічнити пам’ять жертв політичних репресій радянської доби. Члени займалися збором підписів для створення пам’ятника та меморіального комплексу жертвам репресій, проводили вуличні демонстрації, виставки. Першим головою ради “Меморіалу” був лауреат Нобелівської премії миру Андрєй Сахаров. Взимку 2022 року у Росії ліквідували “Меморіал”. Організацію звинувачували у дискредитації органів державної влади та створенні “брехливого образу СРСР як терористичної держави”.

-->