Президент Зеленський підписав заявку на вступ України до НАТО

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців та підписав заявку на вступ України до НАТО в пришвидшеному порядку.

«Де-факто ми вже пройшли свій шлях до НАТО. Де-факто ми вже довели сумісність зі стандартами Альянсу. Вони реальні для України – реальні на полі бою та в усіх аспектах нашої взаємодії. Ми довіряємо одне одному, ми допомагаємо одне одному, і ми захищаємо одне одного. Це і є Альянс. Де-факто. Сьогодні Україна подає заявку, щоб зробити це де-юре. За процедурою, яка відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти. У пришвидшеному порядку. Ми робимо свій визначальний крок, підписуючи заявку України на вступ у пришвидшеному порядку до НАТО», – сказано у зверненні президента України.

Заявку на вступ України до НАТО підписали також прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, що 7 лютого 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)». 19 лютого цей закон урочисто підписав у Верховній Раді президент України Петро Порошенко. Закон набув чинності з 21 лютого 2019 року.

-->