Гроссі про ЗАЕС: «це те, що не може продовжуватися»

Глава Міжнародного агентства з атомної енергії (IAEA) Рафаель Гроссі повідомив, що фізична цілісність Запорізької АЕС була порушена кілька разів.

Про це повідомила «Українська правда» із посиланням на Reuters 

«Очевидно, що станція і фізична цілісність станції були порушені кілька разів… це те, що не може продовжуватися», – сказав Гроссі.

1 вересня Гроссі повідомив, що зміг оглянути «ключові зони», такі як аварійні системи та диспетчерські. Тепер його команді потрібно завершити аналіз технічних аспектів. Він також заявив, що команда IAEA збереже присутність на Запорізькій АЕС.

Нагадаємо, що росіяни окупували ЗАЕС ще на початку березня, завівши туди близько 500 солдатів, танки та важке озброєння, зокрема вибухівку. «Вони перетворили станцію на військову базу», – повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в інтерв’ю Forbes. Працівники АЕС продовжують працювати під прицілом автоматів та в умовах сильного психологічного тиску. У мирний час на ЗАЕС працювало 11 000 людей. Нині там може працювати близько 10 000. Ми не обмежуємо право наших співробітників залишати Енергодар – звідти вже виїхало близько 500 працівників.

 

-->