ОБСЄ продовжить працювати в Україні

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау заявив у Києві, що присутність ОБСЄ в Україні продовжуватиметься без згоди РФ.

Про це повідомило Радіо Свобода із пресконференції.

«Маю бути абсолютно відвертим із вами, що наша присутність в Україні наразі продовжуватиметься без російської підтримки, без російського консенсусу чи згоди. А це означає, що ми мали змінити юридичні та фінансові механізми провадження нашої діяльності, а це означає, що ми створили і забезпечили нашу присутність тут в Україні, в Києві. Це вже було обговорено, щодо цього вже було ухвалено рішення відповідно до визначених резолюцій від чинного голови та інших членів», – сказав Рау.

Він сказав, що ОБСЄ досягла певної згоди з українським урядом щодо діяльності у Києві.

«Це також означає, що ми можемо організовувати відповідну діяльність за певні позабюджетні ресурси. Це те, щодо чого вже генсек ОБСЄ ухвалив рішення», – додав Рау.

Голова ОБСЄ зазначив: «Ми рішуче налаштовані залишатися на місцях і надавати підтримку Україні на шляху до подолання величезної кількості викликів, а також у допомозі з післявоєнним відновленням. Я переконаний, що ОБСЄ відіграватиме важливу роль у цих проєктах».

Нагадаємо, що 1 липня 2022 року у своєму комюніке ОБСЄ повідомила про закриття Офісу проєктного координатора в Україні через вето Російської Федерації, яка не дала згоди на продовження його мандату. Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генсек ОБСЄ Хельга-Марія Шмідт повідомили про початок кроків для закриття офісу.

 

 

-->