Українці не відмовляються від своїх територій задля досягнення миру (опитування)

Уже вдруге Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», у якому з’ясовував питання  про готовність українців до територіальних поступок.

Про це повідомив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

На запитання «З яким з цих тверджень щодо можливих компромісів для досягнення миру з Росією Ви згодні в більшій мірі?» було запропоновано обрати один із трьох варіантів відповідей.

Результат опитування  свідчить, що 84% респондентів обрали варіант «За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності».

Лише 10% вважають, що «для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності Україна може відмовитися від деяких територій».

Порівняно з травнем настрої населення практично не змінилися – 82% респондентів варіант «За жодних обставин Україна не має відмовлятися від жодних своїх територій, навіть якщо через це війна триватиме довше і будуть загрози збереженню незалежності».

Опитування проводилося упродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

-->