Українці ініціюють припинення членства РФ в ООН (петиція)

Петиція з вимогою до Генсека ООН надати документи, які засвідчують підстави членства Російської Федерації в ООН і в разі відсутності таких документів – припинити фіктивне членство Російської Федерації в ООН, відкрита для підписання на глобальній платформі громадських компаній change.org.

Ініціатором петиції стала українська громадська організація Civic Hub.

У тексті петиції, який розміщено англійською та українською мовами, сказано:

«З нинішнім членством в ООН Росія не є ні частиною ради, ані її членом, адже не пройшла процедуру вступу в ООН, згідно зі статтею 4 Статуту ООН. Відповідно до статті 23 Статуту ООН, Росія не є постійним членом Ради безпеки ООН!

У нинішньому Статуті ООН сказано, що Радянський Союз ще існує, а Росія взагалі не згадується.

Ми просимо Антоніу Гутерреша та ООН надати документи, які засвідчують підстави членства Російської Федерації в ООН. У разі відсутності таких документів – ми вимагаємо припинити фіктивне членство Російської Федерації в ООН.

Двері ООН для Російської Федерації мають бути зачинені, тому що для вступу до ООН, Російська Федерація, відповідно до 4 статті Статуту ООН, повинна зупинити агресивну війну в Україні та повернутись до міжнародно визнаних кордонів. Тільки миролюбиві держави можуть стати членами ООН.

Такий курс дій позбавить Росію права вето в ООН, яке блокує багато мирних рішень, і відновить мир і порядок у міжнародному співтоваристві».

Детальніше з історією набуття РФ членства в ООН можна ознайомитися у статті народного депутата України Олексія Жмеренецького «Шахрайство об’єднаних націй: як викинути Росію з місця в Радбезі ООН, яке їй не належить» для Європейської правди.

 

 

-->