За час повномасштабного вторгнення в Україні загинуло понад два десятки журналістів

За два місяці повномасштабної війни Росія скоїла 243 воєнних злочини проти журналістів та медіа в Україні. Серед них — вбивства, поранення, катування, переслідування, погрози, викрадення, полон, хакерські атаки на сайти українських медіа.

Інститут масової інформації зафіксував дев’ять  випадків захоплення та викрадення журналістів росіянами, повідомляє Суспільне.

15 працівників преси зникли безвісти, розповіла Суспільному виконавча директорка інституту Оксана Романюк: “Ми не знаємо чи вони живі, тільки можемо сподіватися. Це журналісти з Маріуполя, кілька колег з Київської області, які досі не виходять на зв’язок. Тому ця цифра, на жаль, може зрости”.

Станом на 29 квітня росіяни вбили сім журналістів, під час виконання ними професійних обов’язків. З них чотири українських журналісти та три іноземних.

За даними Інституту масової інформації, з 24 лютого по 24 квітня, 106 медіа припинили роботу через вторгнення Російської Федерації. Інститут зафіксував 19 погроз журналістам зі сторони окупантів, 11 обстрілів телевеж, 5 захоплень та нападів на редакції медіа, 8 випадків вимкнення українського мовлення, 28 кіберзлочинів.

-->