Ольга Сіра: закриття місцевих газет є справжнім детонатором до потужної міни

Місцеві районні газети масово закриваються по всій Україні через пасивність влади, брак фінансування, децентралізацію, реформування Укрпошти та пандемію.

Так вважає заступниця редактора одеської обласної громадсько-політичної газети «Чорноморські новини» Ольга Сіра у інтерв’ю для ІА Варіанти.

“Одещина однією з перших в Україні відчула переваги реформування пошти, коли пересувні відділення приїздять у село невідомо коли, а передплатники невідомо як мають впіймати тих зальотних поштовиків, щоб взяти свою кореспонденцію. А тим часом закриття місцевих газет є справжнім детонатором до потужної міни, яку заклали під інформаційну політику держави. І коли здетонує, то рятуватися вже буде пізно”, – сказала Ольга Сіра.

Редакторка наголошує, що для старшого покоління українців газети і надалі залишаються основним джерелом перевірених місцевих новин.

“Варто наголосити на тому, що місцева періодика є основним джерелом місцевої інформації. З центральних телеканалів люди рідко чують, що відбувається у сусідньому селі чи районі (хіба якесь гучне вбивство чи інша смажена новина вигулькне), а про щоденну рутину, про клопоти чи досвід розв’язання повсякденних проблем їм розповідають саме місцеві ЗМІ, насамперед друковані передовсім. Якби часто на найвищих щаблях влади не говорили про діджиталізацію, але більшість з тих, кому нині 70-80 років, таки не з айфонів дізнаються новини”, – сказала Ольга.

На думку Ольги Сірої, більшість друкованих місцевих медіа Одещини таки намагаються дотримуватися професійних стандартів, зокрема, Кодексу журналістської етики, і займають державницьку позицію.

“На моє глибоке переконання, зникнення місцевої преси відчиняє широке вікно можливостей для маніпуляторів інформаційним простором і становить реальну загрозу для інформаційної безпеки держави загалом”, – вважає редакторка.

Додамо, газета “Чорноморські новини” заснована у 1917 році, з 1929 виходить українською мовою. Підтримати чи передплатити газету можна на сайті chornomorka.com.

 

Незалежні місцеві медіа – важливі!

Запрошуємо пройти опитування “Проблеми та перспективи незалежних місцевих медіа у 2022 р.”

Форма опитування для редакторів медіа Львівшини

Форма опитування для редакторів медіа Одещини

 

Новина створена в рамках проєкту «Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа», який реалізується ГО «Атом» у партнерстві з ІА «Варіанти» за фінансової підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (BST) у межах програми ЄС «Прямуємо разом». Зміст новини не обов’язково відображає погляди ЄС.

#BST #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

#supportlocalmedia

Єлизавета Баурда

-->