Бачити людину, а не функцію – порада журналістам від психоаналітика

Онлайн-тренінг «Як журналісту знаходити контакт з людьми» закцентував увагу аудиторії на кількох важливий для комунікації аспектах: повага до людини, повага до себе, щирість.

Практикуюча психоаналітикиня Ольга Демчук, яка провела тренінг для молодих журналістів – учасників проєкту “Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа”, перший наголос зробила на тому, що комунікація починається із першої секунди зустрічі.

Якщо зустріч з людиною, перший контакт, зразу не задався, то, на думку тренерки, ймовірність вдалого продовження розмови є досить низькою.

Експертка наголосила, що дуже важливим для журналістів є вміння бачити в особі, у якої беруть інтерв’ю, людину, а не функцію. І радить журналістам теж бути людиною, а не функцією.

Вміння бути собою поряд з будь-якою людиною, згідно зі словами експертки, є дуже важливим як для міжлюдського контакту загалом, так і для журналістської діяльності, зокрема. Коли журналіст не грає жодну роль і є собою, то інша людина, наче отримує право також бути щирою.

На думку Ольги Демчук, людина, з якою відбувається інтерв’ю, має стати для журналіста найцікавішою людиною на світі, цікавішою, ніж він сам собі, тому що саме це може допомогти втримати контакт.

Тренерка наголошувала на тому, що до кожної людини потрібно підходити з певним рівнем впевненості та поваги — не дивитися на неї звисока, але і не ставити себе нижче. Оптимальним підходом є ставлення до співрозмовника, як до рівного собі.

Учасники тренінгу мали багато запитань, які стосувалися різних аспектів журналістської роботи. Тренерка та учасники обговорювали, як краще спілкуватися із тими, хто потрапив у надзвичайну ситуацію, які стратегії діалогу ефективніше використовувати із високопосадовцями, на які невербальні ознаки варто зважати, щоб розуміти, чи людина готова дати коментар.

Ольга Демчук є практикуючою психоаналітикинею, авторкою багаточисельних статей про глибинні процеси психіки, організаторкою та викладачкою Школи інтуїтивного мислення «Шпигунські ігри», Школи холістичного мислення «Ігри розуму» та Школи психоаналітиків «Сталкер».

Новина створена у межах проєкту “Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа”, який реалізується ГО “Атом” у партнерстві з ІА “Варіанти” за фінансової підтримки Чорноморського фонду регіонального співробітництва (BST) у межах програми ЄС “Прямуємо разом”. Зміст новини не обов’язково відбиває погляди ЄС.

#BST #MovingForwardTogether #ПрямуємоРазом

#supportlocalmedia

Ярина Неборак

-->