Правові засади професійної діяльності журналіста (посібник для журналістів)

Автори посібника «Правові засади професійної діяльності журналіста» відомі медіа-юристи та адвокати Олександр Бурмагін та Людмила Опришко (ГО “Платформа прав людини”) доступно і коротко виклали юридичну основу роботи журналіста.

Крок-за-кроком автори розкрили зміст законодавчих норм і гарантій, насамперед, через призму вже наявної практики їх застосування.

Так само, медіа-юристи детально розказали, які гарантії передбачає чинне законодавство для використання техніки журналістами. Зокрема, яку презумпцію передбачено для згоди фізичних осіб, коли зйомка проводиться в публічних місцях,  і які аргументи потрібно використовувати, коли хтось вимагає – «виключайте камеру», «не знімайте».

Автори зупинилися на особливостях реалізації «права бути присутнім» на заходах суб’єктів владних повноважень і особливостях діяльності журналіста в судових установах.

Вони поділились власним практичним досвідом, щоб кожен журналіст, який з ним ознайомиться, знав, що є в законодавстві корисного для нього, як це застосувати і як, за необхідності, змусити чиновника надавати всю необхідну і відкриту за порядком доступу інформацію.

Запрошуємо прочитати та користуватися посібником для журналістів «Правові засади професійної діяльності журналіста» журналістів, блогерів і всіх інших, хто займається журналістською діяльністю.

Відповідальність за зміст посібника несуть його автори. Зміст посібника не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Посібник «Правові засади професійної діяльності журналіста» створений у рамках проєкту «Організаційна підтримка незалежних місцевих медіа», який виконує громадська організація «Центр соціальних ініціатив «АТОМ» у партнерстві з інформаційним агентством «Варіанти». Грант на реалізацію проєкту наданий Чорноморським фондом регіонального співробітництва (BST) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Читайте посібник для журналістів:

Правові засади професійної діяльності журналіста

Ознайомитися із презентаціями:

Право на свободу вираження та право на приватність у практиці ЄСПЛ

Як журналісту захистити право на використання техніки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-->