Як подбати про власну безпеку під час голосування


Львівські активісти записали жіночим і чоловічим голосом інструкцію з порадами як виборцям подбати про власну безпеку під час голосування на місцевих виборах у період пандемії COVID-19.

Про це повідомила громадська організація «Центр соціальних ініціатив «Атом».

Голосова інструкція з порадами (аудіоподкаст) створена для виборців, що старші 60 років, які перебувають у групі ризику у період пандемії COVID-19, але які прагнуть виконати свій громадянський обов’язок і проголосувати на місцевих виборах, – повідомила виконавча директорка ГО «Атом» Ольга Шалайська.

Кілька простих порад із особистої безпеки, які рекомендує Центральна виборча комісія:

Обробити руки дезінфікуючим (антисептичним) засобом перед входом до приміщення виборчої дільниці і після виходу з нього.

Перебувати на території виборчої дільниці у захисній масці, прикриваючи ніс і рот.

Варто мати з собою особисту ручку, яку використовувати для голосування.

Для отримання виборчого бюлетеня, виборцю необхідно пред’явити паспорт громадянина України члену виборчої комісії. Рекомендовано тримати документи в руках і перегортати сторінки на прохання члена виборчої комісії.

Важливо знати, що члени виборчої комісії можуть звернутися до виборця з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.

Усім виборцям рекомендується перебувати на виборчій дільниці максимально коротко та дотримуватися соціальної дистанції.

Виборцям літнього віку, з вадами зору, інвалідністю краще приходити на голосування у супроводі іншого виборця, бо ні члени виборчої комісії, ані спостерігачі не мають права допомагати при голосуванні.

Виборець повинен особисто заповнити та опустити виборчі бюлетені до скриньки для голосування. Якщо потрібна допомога, виборець може з дозволу голови або члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця.

Після виходу із виборчої дільниці захисні маски варто залишити в спеціальних контейнерах, урнах.

Проєкт зі створення аудіоподкастів підтриманий програмою «Громадське здоров’я»  Міжнародного фонду «Відродження».

Аудіоподкасти розміщені за посиланням у відкритому доступі:

https://drive.google.com/drive/folders/1KqqhlabIG8d7DMAD6a6i9MgaIPATMw0v

-->