WikiInvestigation викрив масштабну аферу при закупівлях вживаних чеських тролейбусів у Чернівцях

Фото з відкритих джерел

Громадські детективи WikiInvestigation викрили масштабні переплати, здійснені КП «Чернівецьке тролейбусне управління» внаслідок проведеної закупівлі старих чеських тролейбусів через осіб, пов’язаних з депутатами міськради.

Про це йдеться у розслідуванні “Транспортний секонд-хенд на 6 мільйонів”, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

Тролейбуси постачала улюблена фірма чернівецьких комунальників ТОВ “Ф-МЕРЕЖІ“. При цьому згідно з митними деклараціями, ці ж самі тролейбуси ввезені в Україну за ціною вдвічі меншою, ніж продані тролейбусному управлінню.

А перед тим: як продати їх комунальникам, ТОВ “Ф-МЕРЕЖІ” закуповував їх в компанії MISAVI SP. Z O.O (Республіка Польща). У витязі з реєстру юридичних осіб компанії, яка продавала ці тролейбуси, фігурує прізвище одного підприємця з Чернівецької області — Віталія Бегея.

Бегей раніше був керівником приватного підприємства “ІНФОРКОМП ПЛЮС”. У 2017 році керівником цього ж підприємства став Ковалюк Богдан Іванович, який нині є депутатом Чернівецької міської ради, голова комісії з питань бюджету та фінансів.

При цьому Богдан Ковалюк є спів розробником програми розвитку міського електричного транспорту в м. Чернівцях на 2017-2020 роки. Відтак саме він може впливати на те, скільки і яких тролейбусів потрібно закупити для міста.

Скажімо, нещодавно стало відомо, що упродовж 2019-2020 років Чернівецьке транспортне управління коштом місцевого бюджету планує закупити ще понад 100 тролейбусів.

“Це лише початок історії, яку знайшли й описали громадські детективи з Буковини. Вишенька на торті буде у наступному розслідуванні, яке нині готується до публікації”, – розповів Роман Жовнір, центральний координатор проекту WikiInvestigation, який координував проведення даного розслідування.

“Нам уже відомо, що дане розслідування стосовно чеських трамваїв спричинило хвилювання у Чернівецькій міській раді. І це на фоні того, що ще не загоїлись нещодавні хвилювання з приводу закупівлі містом вживаних швейцарських тролейбусів, що нині стали об’єктом розслідування спецкомісії міськради”, – зазначив Р.Жовнір.

Нагадаємо, що у травні цього року у Чернівецькій міськраді було створено комісію для перевірки придбання комунальним підприємством «Чернівецьке тролейбусне управління» вживаних швейцарських тролейбусів.

У розпорядженні, яке підписав 13 травня міський голова Олексій Каспрук, йдеться, що комісія створюється для перевірки інформації, озвученої під час 69 сесії Чернівецької міської ради депутатом Луцької міської ради Микитою Рабаном та представником громадської організації «Інститут соціальної ініціативи», щодо можливої корупційної складової під час придбання комунальним підприємством «Чернівецьке тролейбусне управління» на умовах лізингу 10 вживаних швейцарських тролейбусів.

Комісія зобов’язана до 30 червня надати висновки та пропозиції меру.

Комісія створена, щоб перевірити факти, викладені у ЗМІ стосовно придбання Чернівцями старих вживаних швейцарських тролейбусів по 1,6 млн грн, які Луцька міська рада відмовилась купувати по 1,0 млн грн.

-->