У СБУ кажуть, що президент їм доручив здолати корупцію

Фото з відкритих джерел

Президент України Володимир Зеленський дав завдання СБУ здолати корупцію в країні.

Про це на брифінгу заявив тимчасово виконуючий обов’язки Голови Служби безпеки України Іван Баканов, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

“Перше наше завдання – це здолати корупцію, яку Президент вважає основною бідою України, оскільки саме вона не дає можливості справедливо розподіляти основні соціальні блага, такі як справедливість і безпека”, – заявив Баканов.

“Більше не буде ніяких “кришувальників”, ніяких “смотрящих” ні за якими бізнесами і тіньовими оборудками. Завдання Служби ‒ вивести тіньовий бізнес із тіні. Тому що саме він є кормовою базою для корупції”, – наголосив Перший заступник Голови СБУ.

За його словами Служба не буде взагалі оглядатися ні на які прізвища, буде діяти рішучо і впевнено, виключно у межах і у спосіб, що передбачений законом.

“СБУ потрібно налагодити ефективні комунікації з суспільством, з журналістами. Тому хочу запросити всіх журналістів-викривачів до співпраці”, – зазначив Іван Баканов.

“Якщо у вас є матеріали щодо злочинів, які ви розслідуєте, будь ласка, звертайтеся до Служби безпеки України. Ми будемо їх опрацьовувати та інформувати суспільство, у тому числі і за допомогою ЗМІ, про стан таких розслідувань”, – підкреслив він.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ”, напередодні виборів президента 15 провідних антикорупційних організацій України оголосили антикорупційний порядок денний для кандидатів у Президенти України.

Тоді активісти озвучували кожному з кандидатів таку проблему як перетворення частини Служби Безпеки України в інструмент та провайдера корупції. І пропонували відповісти на запитання – яким чином ви звузите повноваження спецслужби до стандартів НАТО і як обмежите її втручання в бізнес? Наприклад, чи буде ліквідовано головне управління СБУ по боротьбі з корупцією.
-->