Тендер на будівництво спортмайданчика в Кілії відбувся з третьої спроби

Фото з відкритих джерел

Лише з третьої спроби відбувся конкурс на будівництво спортмайданчика в Кілії. Переможець – одеська компанія, яка запропонувала найвищу ціну.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з системи публічних закупівель Prozorro.

Нагадаємо, с першого разу конкурс на капітальний ремонт багатофункціонального спортивного майданчика у м. Кілія, оголошений Департамент фінансів Одеської обласної державної адміністрації, не відбувся, так як участь в ньому взяла лише одна компанія – ТОВ «Сітіпаркінг». До речі, саме ця ТОВ виграла восени 2018 року 8 з 11 аналогічних тендерів, і саме оголошених Департаментом фінансів ОДА.

Вдруге причина того, що тендер не відбувся – завантаженість членів тендерного комітету, які не змогли в передбачений законодавством строк зібратись для прийняття рішення.

В цей раз на конкурс було подано три пропозиції. Очікувана вартість робіт склала 3 млн 174 тис. 261 грн 40 коп. ТОВ «Арт Проект 2010» спочатку запропонувало виконати ці роботи за 3 млн 49 тис. 957 грн 51 коп. В ході торгів знизили суму до 3 млн 18 тис. грн. Однак, тендерним комітетом ця пропозиція була відхилена, так як вона не відповідала умовам тендерної документації.

Другим учасником з економічно вигідною ціною було ТДВ «Агробуд», яке спочатку запропонувало 3 млн 134 тис. 623 грн, а потім знизило ціну до 3 млн 45 тис. грн. Згідно протоколу тендерного комітету, цей учасник також порушив умови надання тендерної документації.

А вже третього учасника ТОВ «Стройсервіс ЮГ» було оголошено переможцем. Його пропозиція щодо суми залишалась незмінною протягом конкурсу і склала – 3 млн 170 тис. 824 грн 45 коп. на 3 тис. 436 грн 95 коп. дешевше за очікувану вартість. Тобто фірма без всяких зусиль отримала це замовлення.

Дослідивши тендерну документацію Павло Лісниченко, координатор Центру компетенцій Prozorro у Кіровоградській області, виказав думку, що перемога ТОВ «Стройсервіс ЮГ» в даному тендері сумнівна. Наприклад, пропозицію ТОВ «Арт Проект 2010» було відхилено лише у зв’язку з тим, що учасник подав кошторисну документацію без підпису сертифікованого кошторисника. Але в ТД відсутні вимоги щодо підпису сертифікованого кошторисника та надання копії його сертифікату”. Тому, на думку, Павла Лісниченко, пропозицію Арт Проекту 2010 відхилено незаконно.

Взагалі ТОВ «Стройсервіс ЮГ», яка належить одеситки Таїсії Рутковській, має не аби яку вдачу. На ринку ця фірма, згідно даним Єдиного реєстру юридичних осіб, 1 рік і 7 місяців. Лише з червня минулого року фірма бере участь у державних закупівлях. При цьому в осені 2018 року для Южненської міської ради за оприлюдненням звітів про укладання договорів, тобто за неконкурентною процедурою закупівлі, фірма отримала робіт на 4 млн 651 тис. 737 грн 48 коп. В цьому році «Стройсервіс ЮГ» брало участь у відкритих торгах, яке проводило Управління капітального будівництва Одеської ОДА на будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Ліски та с. Дмитрівка Кілійського району. Однак, як і в тендері на будівництво майданчику, фірма не докладаючи зусиль отримало робіт на загальну суму 11 млн 392 тис. 268 грн 78 коп.

В обох випадках ТОВ змагалась з ПП «Сградата» та ПП АСК, в обох випадках спочатку  ПП «Сградата», потім ПП АСК було відмовлено в зв’язку з тим, що їх пропозиції не відповідають кваліфікаційним критеріям. В обох тендерах перші дві фірми знижували ціну – в конкурсі на будівництво амбулаторії в с. Дмитровка остаточна пропозиція обома учасниками було зменшено на 900 тис. грн, а в конкурсі на будівництво амбулаторії в с. Ліски на 800 тис. грн. Ціна ж ТОВ «Стройсервіс ЮГ» залишалась незмінною і була менше очікуваної вартості на 1 тис. 600 грн (будівництво амбулаторії в с. Дмитрівка) та на 3 тис. грн (будівництво амбулаторії в с. Ліски).

Цікаво ще й те, що розмір статутного капіталу фірми, яка отримує мільйонні замовлення з бюджетних організацій складає 4 тис. грн.

Олеся Ланцман

-->