Робота Антикорсуду навряд чи розпочнеться у встановлений дед-лайн

Будівель, які б повністю задовольнили потреби Вищого Антикорупційного суду, досі немає. А в тих, що були виділені для потреб судової установи, ремонт навіть не розпочався.

Про це “БЛОГЕРАМ” повідомила співавтор закону про Антикорсуд Людмила Арахамія.

Це cвіжі фото будівель, які виділили для потреб Антикорсуду по вулицях Преображенській, 5/2 та Максима Кривоноса, 2-А.

Преображенська, 5/2
Максима Кривоноса, 2-А.

Крім того, як стало відомо з системи публічних закупівель Прозорро, Антикорсуд, який уже сам може здійснювати закупівлі для своїх потреб, ще навіть не оголошував жодного тендеру на проведення ремонтних робіт.

Так само Антикорсуд мабуть вважає передчасним закуповувати меблі і техніку, зате вважає за нагальну необхідність закупити нагрудні знаки, мантії та канцелярські товари.

Усі тендери на стадії подання пропозицій.

Цікаво, що КМУ ще 28 листопада минулого року передав дві будівлі до сфери управління Державної судової адміністрації для розміщення Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати вищого антикорупційного суду.

Згідно з дорожньою картою  щодо створення Вищого антикорупційного суду, підготовка необхідної документації з подальшим проведенням тендерних закупівель та укладання договору мала б бути проведена ще в березні-квітні 2019 року.

«Таким чином, вже зараз очевидно, що приміщення для Антикорсуду не будуть відремонтовані до 5 вересня. А це значить, що судді будуть знаходитися  в будівлях, де раніше був розміщений Печерський районний суд міста Києва і які не відповідають вимогам закону «Про Вищий Антикорупційний суд», – заявила співавтор Закону про Антикорсуд Людмила Арахамія.

За її словами, це поганий сигнал для міжнародної спільноти та на фоні оголошеного новим президентом курсу на боротьбу з корупцією.

Співавтор законопроекту вважає, що президент Володимир Зеленський зобов’язаний звернути увагу на дану ситуацію та прискорити процес запуску роботи Вищого антикорупційного суду.

Своєю чергою, співавтор законопроекту додала, що президент може розраховувати на надійне плече в цьому питанні команди IDF, яка розробляла даний закон, ще й у його якісній імплементації.

Нагадаємо, 7 травня 2019 року під час зборів новообраних суддів було визначено дату початку роботи Вищого антикорупційного суду – 5 вересня 2019 року.

-->