Після розслідування WikiInvestigation прокуратура запідозрила освітян Берегівської міськради у розтраті коштів

Фото з відкритих джерел

Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальне провадження щодо уповноважених осіб управління освіти та культури Берегівської міської ради Закарпатської області.

Про це “БЛОГЕРАМ” повідимили представники проекту WikiInvestigation.

“Так, за результатами розгляду заяви громадського детектива WikiInvestigation встановлено, що управління освіти та культури Берегівської міської ради 17 січня 2019 року уклало з ФОП Сонлива Е.І. договір на постачання цукру та супутньої продукції на суму 120 тисяч гривень. Відповідно до умов даного договору  замовник здійнив закупівлю 6000 кг цукру, тобто ціна за 1 кг становить 20 тисяч гривень. При цьому, згідно з даними Держкомстату, середня ціна станом на лютий 2019 року складала 15 грн 85 коп.”, – йдеться у фабулі витягу з ЄРДР і там же додається:

“Тобто, загальна загальна вартість 6 000 кг цукру мала б становити 95 100 грн, що свідчить про можливу з боку уповноважених осіб управління розтрату грошових коштів у сумі 24 900 грн”.

Вказані порушення свідчать про те, що в діях посадових осіб управління освіти і культури Берегівської міської ради вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 191 ККУ, підсумували у прокуратурі Закарпатської області.  

Додамо, що це вже 11-та відкрита кримінальна справа за результатами розслідування “Країна мішленівських шкіл” щодо закупівель харчів за завищеними цінами для дитячих освітніх закладів правоохоронні органи лише за тиждень було відкрито шість кримінальних справ за фактом можливої розтрати службовими особами грошей.

А загалом, як повідомляли “БЛОГЕРИ”, громадськими детективами було направлено майже 100 заяв про вчинення корупційного злочину за ознаками ст. 191 ККУ.

Лише за тиждень до Єдиного реєстру досудових розслідувань правоохоронними органами були внесені відомості стосовно посадовців Департаменту освіти на науки Одеської міської ради через можливий збиток у понад 6 мільйонів гривень, а також службових осіб відділу з питань освіти, молоді і спорту Заліщицької РДА на Тернопільщині та службових осіб Управління з експлуатації майнового комплексу Тернопільської облради. Вони можливо розтратили понад 10 тисяч і понад 25 тисяч гривень відповідно. Крім того правоохоронці розслідуватимуть зловживання посадовців Комунального закладу “Балаклійська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Харківської обласної ради”, Воскресенської сільради Пологівського району Запорізької області та харківського КП “Комбінат дитячого харчування”.

Читайте також На платформі WikiInvestigation проведено перше в Україні антикорупційне крауд-розслідування: детективи знайшли збиток на 12 мільйонів

-->