Після розслідування “БЛОГЕРІВ” підрядник повернув частину коштів до бюджету

Фото з відкритих джерел

Після журналістського розслідування “БЛОГЕРІВ” “Найдорожче – дітям” виконавець робіт повернув частину грошей, отриманих на ремонт шкільної бібліотеки, до бюджету м. Трускавець.

Факти, які були висвітлені у розслідуванні, стали підставою для відкриття кримінального провадження за статтею 191 ч.2 КК України – «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», повідомив начальник Трускавецького відділення поліції Максим Гук.

Нагадаємо, що під час підготовки цього матеріалу журналістка Ольга Куц з’ясувала, що за ремонт бібліотеки першої школи у Трускавці, міський відділ освіти переплатив понад 70 тис. грн.

Такі цифри назвав експерт, який проаналізував кошторис та акти виконаних робіт, підписані завідувачем міського відділу освіти Орестом Лобиком та виконавцем робіт – підприємцем зі Львова Сергієм Танцюрою. За висновком експерта, ціни на матеріали у цих документах суттєво перевищують ринкові.

Загалом вартість ремонту бібліотеки склала майже 180 тис. грн, таку суму заплатили за реконструкцію 44 квадратних метрів. Якщо поділити кошти на площу й перевести у валютний еквівалент – отримаємо $150 на ремонт квадратного метру приміщення. Виходить, практично – євроремонт!

Окрім завищених цін, замовник  та підрядник  вдалися до інших суттєвих порушень. Наприклад,  у кошторисі до виконаних робіт застосовано коефіцієнт 1.2. Але він є доречним лише тоді, коли ремонти ведуться у діючих приміщеннях. Натомість реконструкція бібліотеки відбувалася торік влітку (акти виконаних робіт складені у серпні 2018 р.), коли у школа пустує. Відповідно, ніхто не перешкоджав проведенню ремонту.

Виконавець робіт Сергій Танцюра, проаналізувавши на вимогу розпорядника коштів, бухгалтерські документи, які стосувалися ремонту бібліотеки, виявив низку «помилок». ФОП Танцюра склав коригуючі акти, які погодив завідувач відділу освіти Орест Лобик. Виявилося, що підрядник і замовник «помилилися» на 42,2 тис. грн. бюджетних коштів.

Підприємець Сергій Танцюра повернув  їх на рахунок Трускавецької міськради 4 травня 2019 р., про що свідчить цей документ.

Як уже писали “БЛОГЕРИ“, відділ освіти Трускавецької міської рад, який замовив ремонт шкільної бібліотеки, очолює Орест Лобик. Виконавцем обрали без проведення торгів  підприємця зі Львова Сергія Танцюру. За даними держреєстру, ФОПом він був зареєстрований у травні минулого року, одразу ж почав отримувати бюджетні замовлення. Виключно від Трускавецької міської ради. Усі тендери – за неконкурентною процедурою, тобто через укладання договорів. Минулого року загальна сума  замовлень за кошти трускавецьких платників податків сягнула 941 тис грн. (цього року, за даними Прозорро, замовлень не отримував).

Ольга Куц

-->