Перемога громади Голосієва над СБУ

Фото з відкритих джерел

Після трьох з половиною років розгляду позову громади Голосієва проти Мінрегіонбуду, який дозволив забудовнику зводити будинок з порушеннями, суд став на бік громади.

БЛОГЕРИ”, які кілька років спостерігали за справжньою війною між мешканцями і забудовником, нарешті мають приємність написати про справжню історію успіху.

Як йдеться у групі Фейсбук Об’єднання громадян “Вартові Голосієва”, 30 травня 2019 року Окружний суд Києва виніс ухвалу про задоволення вимог громади Голосієва. Вона позивалися до Мінрегіонбуду, який дозволив забудовнику зводити житловий комплекс “Берген” з відхиленням від 12 будівельних норм.

Протистояння було тривалим та інколи особливо загострювалося, оскільки ЖК “Берген” зводився не для простих новоселів, а для самої Служби безпеки України.

Нагадаємо у хронологічному порядку всі події, які передували перемозі громади.

Отже, історія протистояння громади Голосієва із забудовниками, що зводили ЖК «Берген» на вул. Потєхіна, 9 впритул до Голосіївського лісу, почалася взимку, коли люди побачили, що поруч із їхніми будинками встановили паспорт нового об’єкта, відповідно до якого, зведення багатоповерхових будинків має завершитися у 2019 році. Тоді мешканці вул. Потєхіна кілька тижнів поспіль протестували проти будівництва житлового комплексу на 3268 квартир.

Як писало «Дзеркало тижня», будівництво на вул.Потєхіна, 9 – це не звичайне «проблемне будівництво» столиці. У нього дуже специфічний замовник — Служба безпеки України. І дуже вразливий і беззахисний сусід — Голосіївський ліс.

Так повинен був виглядати ЖК “Берген”

У 2014 році Служба безпеки України обрала забудовника, який на державних землях оборони почав зводити ЖК «Берген».

Цікаво, що свого часу журналісти програми «Схеми» встановили, що конкурс із визначення забудовника був не один. Причому, інформації про скасування іншого конкурсу так і не було.

Мешканці Потєхіна з самого початку дуже активно опиралися цьому будівництву, оскільки забудовник зводив житловий комплекс на державних землях оборони впритул до Національного природного парку «Голосіївський», намагаючись, таким чином, перетворити їхній район на кам’яні джунглі.

Час від часу під будівельним парканом проходили мітинги. У результаті, забудовник подав в суд на двох активних молодих мам і хотів з них стягнути 350 тисяч гривень, бо вони, мовляв, «змушували місцевих жителів кидатися під колеса будівельного транспорту, ходили по пішохідному переходу і заважали будівельникам займатися господарською діяльністю».

Позивач хотів у судовому порядку заборонити їм проводити мирні зібрання, на які їх уповноважували мешканці, та здійснювати активну громадську діяльність, зокрема, ходити по пішохідному переходу, тобто, по єдиній дорозі, якою вони можуть дістатися до певних об’єктів. Цей суд мешканці виграли у жовтні 2016 року, однак забудовник від своїх планів не відмовився.

Після тактичної перемоги громади Служба безпеки України взялася через суд дотискати місцевих мешканців з вулиці Потєхіна, 9, щоб все-таки побудувати багатоповерховий житловий комплекс поруч із їхніми будинками.

Подання апеляційної скарги в СБУ мотивували тим, що «ухвалюючи вказане рішення, суд першої інстанції не в повному обсязі з’ясував та належним чином не довів обставини, що мають значення для справи, не дослідив у повному обсязі надані позивачем докази, а також дійшов висновків, які не відповідають обставинам справи, що, в свою чергу, призвело до ухвалення рішення у даній справі з порушенням норм процесуального права».

Одначе суд на сторону СБУ не пристав, і це стало вже другою перемогою громади.

Після тривалої тиші, рівно за півроку, у липні 2017 року, забудовник – будівельна компанія “Фундамент”, не маючи жодних законних підстав для початку будівельних робіт, почала завозити техніку і людей на будівельний майданчик за адресою вул. Потєхіна. Та вже у серпні 2017 року стало відомо, що Державна архітектурно-будівельна інспекція анулювала дозвіл на скандальне будівництво. І це, по праву, можна назвати третьою перемогою активістів.

І ось, 30 травня 2019 року, мешканці виграли фінальний суд, який поставив крапку у кількарічному протистоянні. І це вже не тактична, а стратегічна перемога.

ЖК “Берген” на Голосієво – не бути!

Валентина Новицька для «БЛОГЕРІВ»

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

 

-->