Гра в хованки

(Фото з відкритих джерел)

 У Трускавці відділ освіти не оприлюднює на ProZorro звіти, укладені зі «своїми» підрядниками

Відділ освіти Трускавецької міської ради ігнорує вимоги закону «Про публічні закупівлі». А саме статтю 2 цього Закону, в якій міститься вимога: «У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень … замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону».

Трускавецький відділ освіти робить це вибірково. Наприклад, 29 березня, цей розпорядник бюджетних коштів уклав угоду на капітальний ремонт приміщень з ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс» на суму у  298, 96 тис грн. Уже через 5 днів, було підписано акти виконаних робіт. Оплату фірма отримала 9 квітня. Інформація про трансакцію бюджетних коштів зафіксована на порталі Edata.

А на ProZorro звіту  про укладений договір немає – відділ освіти, очевидно, «забув» його опублікувати.

У той же день, 29 березня, було підписано і договір з ФОП Сергій Танцюра для ремонту системи опалення у дошкільному закладі «Теремок» на 158, 89 тис грн. Ситуація аналогічна: акти виконаних робіт укладені 3 квітня. Натомість ProZorro не містить інформації, що цей ФОП отримував замовлення в поточному році.

Моніторимо далі трансакції на Edata: 23 квітня відділ освіти підписав угоду з ТОВ «Європейські інновації» на виконання поточного ремонту класів у СЗШ №3 Сума замовлення  89, 89 тис грн., роботи оплатили 16 травня, на ProZorro інформації нема.

У той же день  було укладено угоду і з ТОВ « Комсервіс- Трускавець» на 89, 6 тис грн для проведення поточного ремонту класів у першій трускавецькій школі. Судячи з того, що акти виконаних робіт укладені і оплату підприємство отримало – роботи завершені. Будемо з’ясовувати: що спонукало вести ремонтні роботи під час навчального року.

А 30 травня трускавецький відділ освіти заплатив 70 тис грн. ТОВ «ТКО «Комфорт-сервіс» за поточний ремонт класів у СЗШ №2. Звіт про укладену з підприємством угоду на ProZorro звично відсутній.

Що змушує завідувача відділу освіти Трускавецької міськради Ореста Лобика діяти у протиправний спосіб? І чи випадковими є виконавці, щодо яких на ProZorro не оприлюднюється інформація про бюджетні замовлення?

За даними YouControl, ТОВ «Комсервіс-Трускавець» зареєстроване 2 червня 2016 року зі статутним капіталом – 1 тис гривень. А вже через два тижні управління житлово-комунального господарства і будівництва Трускавецької міської ради уклало з фірмою угоду щодо реконструкції мереж освітлення на пішохідній вулиці Тараса Шевченка за 366 тис грн.

Про це свідчить транзакція на ресурсі Пошуково-аналітичної системи 007.

З моменту реєстрації фірма отримала від комунальних установ та міськради замовлення на загальну суму майже 6,5 млн грн. Лише один підряд з 33 підприємство здобуло, беручи участь у конкурсі, всі інші отримало без жодної конкуренції.

Власником «Комсервісу-Трускавець» є Олег Кабальний. За його словами, у штаті фірми – лише директор  і бухгалтер. Працівників винаймають за договором цивільно-правового характеру.

Кабальний разом з заступником мера Трускавця Олександром Ткаченком був співзасновником міської організації «Єдиного центру» Віктора Балоги, діяльність якої вже припинена. Разом із депутатом міськради від «Батьківщини» Мирославом Мицьком та Олександром Ткаченком Кабальний заснував і Трускавецьке міське відділення «Комітет по боротьбі з корупцією в органах державної влади, правоохоронних органах, прокуратурі та судах».

Власник «Комсервісу-Трускавець» на місцевих виборах 2010 року намагався стати депутатом міськради від ПП «Єдиний центр», а у 2015 балотувався від «Укропу». Однак спроби успішними не були.

Олег Кабальний, за даними YouControl, був також співвласником ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс» , ще одного  трускавецького підприємства, яке є улюбленцем місцевих розпорядників коштів. Зареєстроване у 2013 році, два тижні тому товариство змінило  учасників й директора.  Фірма зареєстрована у житловому будинку. А у травні цього року відділ освіти уклав з ТОВ «ТКО «Комфорт- сервіс»  договір на реконструкцію внутрішнього дворика СЗШ № 1 на 931, 79 тис грн. Завідувач відділу Орест Лобик  пояснив відсутність конкурсної процедури тим, що він попередньо проводив перемовини з кількома підприємствами, які могли б взятися за виконання ремонту. І зупинив свій вибір на трускавецькій фірмі, бо вважає, що краще довірити освоєння бюджетних коштів своїм.

Ще одне підприємство, з яким відділ освіти укладає договори, не оприлюднюючи їх на ProZorro, – ТзОВ «Європейські інновації». Фірма створена у червні минулого року складається лише з керівника, основний вид діяльності – у сфері права. Однак це абсолютно не завадило їй досягти успіху на ринку будівельних послуг в регіоні

Підприємство виявилося неабияким щасливчиком: за менш, ніж півтора року своєї діяльності, фірма уклала  18 договорів з виконання робіт за кошти бюджету на майже 2 млн грн. Усі підряди підприємство отримало без жодної конкуренції – за процедурою звітування. Головні замовники робіт: управління житлового і комунального будівництва, відділи освіти та культури Трускавецької міськради.

Що стосується львівського підприємця Сергія Танцюри, то ФОПом він був зареєстрований у травні минулого року, одразу ж почав отримувати бюджетні замовлення виключно від Трускавецької міської ради. Усі тендери –  через укладання договорів. Минулого року загальна сума  замовлень за кошти трускавецьких платників податків сягнула 941 тис грн.

Минулого тижня «Блогери» опублікували журналістське розслідування, яке з’ясувало, що на ремонті шкільної бібліотеки у Трускавці,  виконавцем якого був підприємець Сергій Танцюра, відділ освіти переплатив понад 70 тис грн. На таку суму вказав експерт, напрацювавши альтернативний кошторис виконання робіт у бібліотеці.

За результатами публікації виконавець визнав, що допустився «помилок» і повернув до бюджету Трускавця 42,2 тис грн. А поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 191 ч.2 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Про це повідомив начальник Трускавецького відділення поліції Максим Гук.

Отже, підсумовуючи викладене, робимо висновок: виконавці, про яких йдеться, очевидно, що є «своїми» для відділу освіти. І «ховання» від ProZorro окремих угод з ними на фоні насичених тендерних історій цих підприємств викликає великі підозри щодо чистоти використання бюджетних коштів. Ми подали запити щодо отримання актів виконаних робіт й проектно-кошторисних документів стосовно усіх угод, згаданих у тексті. Тож моніторинг матиме продовження.

Ольга КУЦ

Матеріал створений в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції, висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

-->