Дослідження ТІ: Як за два роки змінились українські міста

Зображення зі звіту ТІ

Українське представництво Transparency International презентувало аналітичний звіт “Динаміка прозорості: як змінилися українські міста за два роки”.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення ТІ.

У звіті йдеться про найкращі практики муніцпальної прозорості в Україні та світі та про те, як змінюються українські міста. На що впливає прозорість влади та які вигоди отримують від цього містяни та розвінчуються міфи про відкритість. Окремо аутори звернули увагу на “зради” та “перемоги” муніципальної прозорості та на прогноз можливих змін у Рейтингу прозорості міст 2019.

ТІ Україна вже третій рік працює над боротьбою з корупцією в регіонах, – розповідає аналітикиня програми “Transparent Cities/Прозорі міста” Зоряна Семеген. – “Динаміка прозорості: як змінилися українські міста за два роки” показує підсумки нашої роботи, спростовує міфи про прозорість, а також надає ключові рекомендації для міськрад. А ще цей аналітичний звіт безперечно буде корисний для тих, хто на живих прикладах хоче ознайомитися з подібними практиками в інших країнах”.

Нагадаємо, що з 2017 року Tрансперенсі Інтернешнл Україна оцінює прозорість 100 найбільших міст, заохочуючи міські ради оприлюднювати інформацію та залучати громадськість до ухвалення рішень. Протягом 2017-2018 років показник прозорості в середньому зріс на 12%, і нині становить 40 балів. Конкуренція міст зростає. Якщо в 2017 році, щоб очолити Рейтинг, було достатньо 59,7 бала, то зараз місто-лідер має понад 85 балів.

“За попередні два роки Рейтинг прозорості 100 найбільших міст уже став рушієм для багатьох змін. Але попереду ще багато роботи з тими місцевими владами, які ігнорують участь у цьому проекті”, – йдеться у повідомленні ТІ.

З повним текстом звіту можна ознайомитись ТУТ

-->