“БЛОГЕРИ” вимагають розірвати договір з ПП “Київшляхбуд” та провести тендер заново

Зображення з відкритих джерел

Громадська організація “Центр соціальних ініціатив “АТОМ” звернулася до голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка із заявою про розірвання договору з ПП “Київшляхбуд” та проведення тендеру на ремонт проспекту Космонавта Комарова у Солом’янському районі Києва заново.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо із заяви, яку юридичний партнер – громадська організація “Платформа прав людини” підготувала на ім’я голови КМДА за фактами, оприлюдненими в розслідуванніКримінал для перемоги на тендері – не перепона“.

Наприкінці березня Комунальна корпорація “Київавтодор” в результаті відкритих торгів уклала з приватним підприємством “Київшляхбуд” договір вартістю 374, 8 мільйонів гривень. За ці гроші підрядник має до 31 грудня 2020 року капітально відремонтувати проспект Космонавта Комарова у Солом’янському районі Києва.

У конкурсі “Київшляхбуд” змагався із ТОВ “Онур Конструкціон Інтернешнл” і виграв, бо запропонував нижчу, ніж турки, ціну.

Якщо прослідкувати всю історію виграшів підрядів на освоєння публічних коштів з 2016 року, то ПП “Київшляхбуд” є безсумнівним улюбленцем комунальної корпорації. З 2016 року КК віддала йому майже 2 мільярди гривень.

За даними ЄДР, ПП “Київшляхбуд” має понад 10 років трудового стажу і прописаний у Києві на вулиці Рогнідинській. Уповноважена особа – Ращупкін Олександр Олександрович. Засновник – комерційне товариство з обмеженою відповідальністю “Оттема”, а кінцеві бенефіціари з Одеси – Євген Геннадійович Коновалов і Юрій Борисович Шумахер. Розмір статутного капіталу ПП – мільйон гривень.

І Коновалов, і Шумахер – депутати Одеської міської ради 7-го скликання від партії «Довіряй ділам» міського голови Одеси Геннадія Труханова.

При цьому за даними судового реєстру, “Київшляхбуд” регулярно ходить не лише на тендери, але і в суд.

Наприклад, у лютому цього року в одній із судових ухвал йдеться про те, що службові особи  Служби автомобільних доріг у Київській області, зловживаючи своїм службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди, протягом 2017-2018 років уклали договори на ремонт доріг, у тому числі і з ПП “Київшляхбуд”.

“Таким чином, міська рада Києва, яка є засновником комунального «Київавтодору» порушила один із ключових принципів стратегії Доброго врядування, А саме – принципу раціонального управління фінансами, коли з одного боку замовних капітального ремонту начебто обирає більш економічно привабливу пропозицію учасника торгів, а з іншого – ставить виконання цього тендеру під загрозу через ймовірність повторення ситуації з розтратою, що мала місце під час виконання попередніх замовлень «Київшляхбудом» і які нині є предметом судового розгляду у кримінальних справах”, – йдеться у тексті розслідування.

-->