Фірми з орбіти Микитася отримали стомільйонний штраф через змову при реконструкції Шулявки

Зображення з відкритих джерел

112 мільйонів гривень штрафу від АМКУ отримали компанії з орбіти народного депутата Максима Микитася.

Причина — змова на тендері з реконструкції Шулявського мосту, повідомляють “БЛОГЕРИ” з посиланням на “Радіо Свобода”.

Нагадаємо, що тоді замовник — столичне КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” — дискваліфікував двох учасників, так що на аукціон пройшли лише дві компанії. ТОВ “Північно-український будівельний альянс”, який і отримав тендер на 600 мільйонів гривень, та ТОВ “Спецбуд-Плюс”.

Широкому загалу про це стало після розслідування програми “Схеми“.  Журналісти також виявили, що ТОВ “Спецбуд-Плюс” для підтвердження досвіду надали документи з яскравими ознаками підробки, на що замовник заплющив очі. Утім, сьогодні вже маємо фінальне рішення АМКУ. Змова. Спільна адреса, майже ідентична IP-адреса, спільні засоби зв’язку та працівники, подібні особливості в оформленні — і це ще далеко не всі ознаки, які на неї вказують.

Компанії отримали по 56 мільйонів гривень штрафу кожна та заборону брати участь у відкритих торгах на 3 роки. І будуть оскаржувати це рішення в суді. І це вже не перший їхній штраф від АМКУ — минулого місяця ці самі компанії оштрафували на 150 мільйонів гривень за змови на тендері з будівництва Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Амосова з очікуваною вартістю 2,8 млрд грн та реконструкцію гімназії № 59, з очікуваною вартістю 175 млн грн.

До того в ТОВ “Північно-український будівельний альянс” заявляли, що ці рішення АМКУ можуть заблокувати роботу компанії і зупинити реконструкцію Шулявського мосту. І навіть провели невеличкий “мітинг будівельників” під АМКУ. В Антимонопольному комітеті такі заяви називають маніпуляцією.

-->