28 мільйонів пацієнтів можуть залишитись без своїх сімейних лікарів

Зображення з відкритих джерел

Народні депутати намагаються через правоохоронні органи підірвати медичну реформу, а саме зупинити виплати за деклараціями сімейним лікарям.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення, що розміщене на сайті ЦПК.

Сьогодні вже майже 28 мільйонів українців обрали своїх сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів для своїх дітей та підписали з ними декларації. Ще 14 мільйонів невдовзі зроблять свій вибір. Це все громадяни України, які очікують продовження медичної реформи.

Із липня 2018 Національна служба здоров’я України (НСЗУ) почала проводити виплати сімейним лікарям, терапевтам та педіатрам за принципом “гроші ходять за пацієнт”.

Майже 25 тисяч лікарів, які працюють на первинній ланці медицини, вперше отримали шанс на достойні зарплати.

Пацієнти вперше змогли визначити, як розпорядитися зі своїми податками та вибрати свого лікаря, який їм подобається, а не якого їм нав’язали.

“Але тепер нардепи намагаються цю систему знищити. Антикорупційний комітет планує звернутися із заявою про злочин до правоохоронних органів Генпрокуратури, Нацполіції, Служби безпеки України”, – стверджують у ЦПК і додають, що підстава заяви – начебто незаконне використання персональних даних у системі електронного здоров’я та незаконні виплати за деклараціями в результаті відсутності в системи сертифікату захисту інформації.

“Хоча, згідно із законом, НСЗУ має повно право розпоряджатися персональними даними пацієнтів, а всі виплати служба проводить відповідно до договорів з медзакладами та декларацій.

Програмне та технічне забезпечення системи “Електронне здоров’я” наразі перебуває у дослідній експлуатації. Так само, як це було із системою закупівель ProZorro протягом кількох років її роботи. Це не заборонено законом”, – йдеться у повідомленні.

Комітет також планує звернутися до прем’єр-міністра з вимогою відсторонити від виконання обов’язків заступника міністра Павла Ковтонюка та голову НСЗУ Олега Петренка.

“Це питання персонально проштовхує голова комітету Юрій Савчук. За нашою інформацією, ініціатива походить зокрема від колишнього міністра охорони здоров’я нардепа Олега Мусія.

Мусій неодноразово перешкоджав здійсненню медичної реформи. Він є співавтором закону про вбивство міжнародних закупівель ліків, завдяки яким важкохворі українці вперше отримали доступ до безкоштовних якісних ліків. Він також є, підписантом поданнядо Конституційного суду скасування медреформи.

Савчук уже кілька разів намагався винести це питання на засідання комітету і продовжуватиме це робити далі”, – повідомили в ЦПК.

Читайте також Гроші пішли за пацієнтом – у МОЗ оголосили «останній етап медреформи»

-->