Як випадково знайти «примарний» ремонт

Ремонт дороги (фото з відкритих джерел)

У селищі на Харківщині по актам виконаних робіт відремонтували дорогу. Те, що насправді ніяких робіт не було випадково зафіксували сусідські активісти

Прикра випадковість

У травні 2018 року Есхарська селищна рада, що на Харківщині, уклала угоду з ФОП Сергієм Рабчуком про ремонт асфальту. Замовили послуги з  відновлення покриття, сума угоди була максимальною для допорогової закупівлі (щоб не проводити тендер) – 199 989 грн.

За договором, протягом 60 днів підприємець Рабчук повинен був відремонтувати асфальтобетонне покриття на Площі Миру в смт Есхар. Домовилися відновити 400 кв м асфальту.

Відразу ж сільрада перерахувала підприємцю половину суми. А пізніше в системі «Прозорро» з’явилася інформація, що роботи закінчено і договір виконаний.

Здавалося все добре – і замовник задоволений, і виконавець. Але в цій ідеалістичній схемі трапився один прикрий випадок. В Есхар навідалися активісти. Прибули туди вони з інших причин: для розслідування загадкового самогубства (як офіційно це трактувала поліція) місцевого діяча Миколи Бичка, який досліджував екологічні питання Есхара.

І під час цього розслідування гості помітили, що жодні дороги чи площі останнім часом тут не ремонтували.

За змовою сторін

Активісти Мережі антикорупційних центрів звернулися до депутатів Есхарівської селищної ради з проханням надати пояснення щодо списання бюджетних коштів за фактично не ремонтовану дорогу. У результаті спілкування із посадовцями стало відомо, що селищний голова звільнився ще у червні, про списані кошти та планований ремонт дороги у селищній раді навіть і не чули.

Про «примарний» ремонт повідомили правоохоронні органи. Поліція відкрила кримінальне провадження № 42018221440000127 від 28 серпня 2018 року, а про результати слідства можна прочитати в судовому реєстрі, куди поліцейські зверталися з клопотаннями.

Що на цей момент відомо слідству і як воно трактує саму історію?

Поліція встановила, що підприємець Рабчук вніс до акту приймання виконаних буд робіт (ф. КБ-2в) за травень 2018 року неправдиві дані щодо обсягів проведеного ремонту, подав до Есхарівської селищної ради, де він і був підписаний головою селища Анатолієм Легкошерстом.

«Однак, при виїзді на місце, де проводився поточний ремонт асфальтобетонного покриття на площі Миру за вищевказаною адресою, експертом встановлено невідповідність фактично виконаних робіт, зазначених в акті виконаних робіт, в повному обсязі, тобто такі роботи взагалі не виконувались», – сказано в ухвалі Чугуївського міського суду Харківської області від 10 квітня поточного року.

Того ж дня суд на два місяці застосував відносно підприємця запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Йому інкримінують ч. 2 ст. 191 КК України – привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем. Йому загрожує до п’яти років в’язниці. Про підозри службовцям селищної ради нічого не відомо.

Наразі по факту розкрадання бюджетних коштів проводяться експертизи, за результатом яких очікується пред’явлення обвинувального акту та вироку суду.

Роман Лихачов, для “БЛОГЕРІВ”

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

-->