Як в Есхарі будинок культури не відремонтували

Фото з відкритих джерел

Активісти Чугуївського району Харківщині мусили стати громадськими детективами, щоб провести власне розслідування, під час якого виявили, що в Есхарівському будинку культури чиновники заплатили за ремонт, який підрядники так і не зробили.

У результаті розслідування, що було опубліковано громадськими детективами на платформі WikiInvestigation, та написаної на основі нього заяви про злочин, правоохоронці відкрили кримінальну справу за корупційною статтею.

Про капітальний ремонт жителі громади мріяли ще з часів Радянського Союзу. Зрештою, в 2016 році між Есхарівською селищною радою Чугуївського району Харківської області в особі селищного голови Легкошерста А.В. та ТОВ «УМВ» в особі директора Уварова В.М. було укладено договір на виконання ремонтно-будівельних робіт (капітальний ремонт частини ІІ поверху та санвузлів будинку культури в смт. Есхар за адресою: Харківська область Чугуївський район, смт. Есхар, вул. Миру, 6).

Ремонт йшов повним ходом, однак після перевірки виконаних робіт виявилось, що умови договору виконані не належним чином: санвузол не працює і не освітлюється, необхідні протипожежні засоби – не передбачені, лінолеум, розетки та світильники – відсутні.  

Так, у жовтні 2018 року комісією Есхарівської селищної ради було складено акт перевірки робіт приміщень другого поверху будинку культури на предмет виконання договорів на виконання ремонтно-будівельних робіт, де зафіксовано, що роботи проведені не в повному обсязі, є зауваження щодо освітлення (воно взагалі в приміщенні відсутнє), на підлозі частково відсутній лінолеум, на стелі коридору частково відсутня частина «амстронга», також відсутня пожежна шафа, а в приміщенні туалету відсутнє освітлення, змивні бачки та комплектуючі до них.

При цьому, як пишуть громадські детективи у своєму розслідуванні, Есхарівська селищна рада проплатила кошти в повному обсязі, а селищний голова Анатолій Легкошерст особисто підписав акти виконаних робіт щодо проведення капітального ремонту другого поверху місцевого будинку культури.

У результаті такої оборудки, йдеться у розслідуванні, підрядники могли заволодіти коштами у розмірі майже 40 тисяч гривень.

Після розголосу “недоробок” Есхарівська селищна рада змушена була направити претензію фірми-підрядника, одначе досі жодної відповіді від підприємців так і не надійшло: кошти не повернені, ремонт так і не дороблений.  

У результаті, громадські детективи направили заяву про злочин з ознаками статей 364 та 191 ККУ до Чугуївського відділення поліції, де відповідні відомості були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Людмила Євсєєнко, координатор розслідувань проекту WikiInvestigation спеціально для “БЛОГЕРІВ

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

-->