Переплутати, із ким домовився

(Фото з офіційного сайту КП “Плесо”)

Столичне комунальне підприємство переплутало фірми свого улюбленця. У тендері фігурувала одна фірма, а договір підписали – з іншою. 

У квітні цього року “БЛОГЕРИ” опублікували розслідування “Фірма, яка народилась уже досвідченою”. У ньому розповідалося про те, як компанія ТОВ “Газ гранд проект”, яка була створена у 2018 році, подала на тендер документи про аналогічні роботи, які вона виконувала ще у 2007 році – тобто тоді, коли фірми ще взагалі не існувало. Тендер проводило київське комунальне підприємство “Плесо”. Вартість робіт комунальники оцінили у 1,47 млн гривень.

У самому ТОВ “Газ гранд проекті” тоді відмовилися спілкуватися з журналістами, А заступник начальника служби закупівель комунального підприємства так і не зміг пояснити, як так сталося, що тендерний комітет обрав пропозицію фірми з підробленими документами.

Наше розслідування мало наслідки – Центр протидії корупції звернувся до КП “Плесо” і Київської міської державної адміністрації з проханням до чиновників провести перевірку цієї закупівлі, зважаючи на факти, викладені “БЛОГЕРАМИ” у розслідуванні.

“Вбачається, що інформація, викладена у довідці про наявність аналогічних договорів ТОВ «ГАЗ ГРАНД ПРОЕКТ» не відповідає дійсності та є недостовірною. Ми просимо провести перевірку, вжити заходів до усунення виявлених порушень та притягнути винних осіб до відповідальності”, – заявив в коментарі журналістам юрист ЦПК Денис Свириденко.

Однак згодом журналісти виявили ще один цікавий тендер, який проводило комунальне підприємство “Плесо” і в якому також фігурує ТОВ “Газ гранд проект”.

У 2018 році “Плесо” проводило допорогові закупівлі на розчистку та благоустрій р. Нивка у мікрорайоні Жуляни Солом’янського району м. Києва на суму 1,47 млн гривень. Згідно з протоколом розкриття, переможцем торгів було визнано ТОВ “Газ гранд”, із яким КП мало і підписати договір.

Натомість виявилося – попри перемогу ТОВ “Газ гранда” комунальне підприємство підписало контракт не з переможцем, а з ТОВ “Газ гранд проект” – пов’язаною з переможцем компанією спільним засновником Олексієм Шевелєм, знехтувавши рішенням тендерного комітету про підписання договору саме з ТОВ “Газ гранд”.

Юрист ЦПК Денис Свириденко вбачає у цьому порушення Закону України “Про публічні закупівлі”. “Відповідно до закону, умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції. Таким чином, договір про закупівлю є нікчемним у разі його укладення з порушенням вимог тендерного законодавства”, – вважає Свириденко.

Ми зателефонували власнику ТОВ “Газ гранд” та співвласнику ТОВ “Газ гранд проект” Олексію Шевелю з проханням прояснити, як так сталося, що контракт підписали не з переможцем? Він знову відмовився спілкуватися з журналістами.

У самому комунальному підприємстві телефоном заступник начальника служби закупівель КП “Плесо” Андрій Жмурко заявив, що в КП вивчать цей тендер і пообіцяв у разі необхідності  вжити заходів. А в ЦПК так само заявили, що і з цього приводу вже звернулися до КП “Плесо” і КМДА.

“БЛОГЕРИ” й надалі стежитимуть за тим, як столична влада та чиновники комунального підприємства будуть реагувати на ці дві ситуації.

Георгій Шабаєв, спеціально для “БЛОГЕРІВ”.

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

-->