Фірми зі спільною смугою

Як дві різні фірми з однаковими дефектами принтера розтендерили п’ятимільйонне замовлення на реконструкцію алеї в Білій Церкві.

Зображення з відкритих джерел

3-го травня  за результатами відкритих торгів Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради уклало з Товариством з обмеженою відповідальністю “МЖК-БУД БЦ” договір підряду на реконструкцію алеї Олександрійського бульвару ( від буд. 20 до буд. 40). Ціна договору склала 5,38 млн грн. Це лиш на 200 тис грн. від очікуваної вартості.

Реконструкцію алеї домовилися завершити до 30 грудня 2020. Техзавдання передбачало,  що підрядник має демонтувати фігурні елементи мощення, розібрати бортові камені, викорчувати два великі дерева та ще півтора десятка дерев поменше. Потім потрібно було зробити ямковий ремонт прилеглого асфальтного полотна, покласти бордюри, влаштувати велодоріжки, а тротуари вимостити плиткою.

А на завершення – поставити лавки, ліхтарі та посіяти  вручну газон. Багато роботи.

Щоб отримати підряд на ці роботи, з переможцем торгів змагалося ТОВ «Еркас Груп». Обидві фірми подали на розгляд тендерного комітету документи, на яких були однакові рожеві смуги, що може свідчити про те, що фірми друкували їх на одному принтері і, схоже, у нього були технічні несправності. Для обох фірм.

Скажімо, ось такі довідки обидві фірми, начебто конкуренти, подали до тендерної документації про те, що у виконанні підряду вони не вдаватимуться до субпідрядників:

 

За даними держреєстру, ТОВ «Еркас Груп» засноване в 2015 році. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових споруд. Директор і засновник ТОВки – Черкас Олександр. У судовому портфоліо – жодної судової ухвали. На перший погляд – все гаразд.

Однак, якщо прослідкувати історію участі у конкурсах на публічні підряди, то отримаємо досить показову картину. Згідно з даними Кларіті Проджект, у публічних закупівлях фірма брала участь двічі і двічі програла…. Саме «МЖК-Буд БЦ». Розказана вище історія про реконструкцію алеї – це перший спільний тендер. А другий –  будівництво пішохідної доріжки в районі центрального пляжу все тієї ж  Білої Церкви. Другу угоду «МЖК-БУД БЦ» також підписало в один день з попередньою угодою – 3-го травня, на суму 3,15 млн грн.

Згідно з даними Кларіті Проджект, Управління капітального будівництва Білоцерківської міської ради, яке віддало  «МЖК-Буд БЦ» ці два підряди, є найбільшим його замовником. Так, з 2016 року фірма отримала від Управління 23 підряди на суму 32,47 млн грн. Другим найбільшим замовником є Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради. Він віддав «МЖК-Буд БЦ» 19 підрядів на 7,41 млн грн.

За даними «Youcontrol», «МЖК-Буд БЦ» має понад 23 роки трудового стажу. Директором там нині працює Євген Вікторович Яровий, а власником вказаний – Віктор Петрович Яровий.  Ймовірно, що йдеться про сина і батька.  Своєю чергою Віктор Яровий – колишній заступник мера Білої Церкви Геннадія Дикого.

З судового реєстру відомо, що нині Головне управління Нацполіції розслідує справу за підозрою в заволодінні держкоштами за попередньою змовою керівництвом відділу капітального будівництва Білоцерківської міської ради та фірмою «МЖК Буд» (правонаступником якої є ТОВ «МЖК Буд БЦ»). Поліція підозрює, що змовники організували схему, яка полягала у внесенні недостовірних відомостей до актів виконаних робіт, під час проведення Реконструкцій спортивних майданчиків та будівництва пішохідної доріжки вздовж річки Рось лівий берег у м. Біла Церква Київської області, протягом 2017 – 2018 років.

Валентина Новицька для «БЛОГЕРІВ»

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->