З 1 квітня МОЗ більше не оплачує медичні послуги за пацієнтів без декларацій

Зображення з відкритих джерел

У квітні в медичних закладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри, завершився перехідний період на нову модель фінансування за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби Міністерства охорони здоров’я.

Кабінет Міністрів України ухвалив відповідний проект постанови, яким передбачено, що з 1 квітня Національна служба здоров’я буде оплачувати медичним закладам, що надають первинну медичну допомогу, медичні послуги, надані пацієнтам, які підписали декларації з лікарями цього медзакладу.

Як зазначається на сайті МОЗ, при цьому усі, хто звернувся до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, отримають медичну допомогу.

“Якщо пацієнтові потрібен плановий огляд, електронний рецепт на “Доступні ліки” або інші послуги з переліку первинної медичної допомоги, лікар зможе його прийняти та укласти з ним декларацію одразу на прийомі. Або якщо у нього вже достатня кількість пацієнтів — порадити укласти декларацію з іншим лікарем його Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Детальну інформацію про найближчий до вас заклад первинної медичної допомоги, кількість лікарів та кількість декларацій дивіться на сайті Національної служби здоров’я”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

У випадку невідкладного стану пацієнтам, які не обрали свого лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

“Щоб отримати повний перелік послуг у вашого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, гарантовано оплачений Національною службою здоров’я, потрібно обрати свого лікаря та підписати з ним декларацію”, – поінформували у МОЗ і додали, що кінцевого терміну підписання декларації не існує.

“Декларацію з обраним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром можна підписати під час планового візиту у будь-який час”, – йдеться у повідомленні.

Читайте також Гроші пішли за пацієнтом – у МОЗ оголосили «останній етап медреформи»

Паперових “лікарняних” з 2019 року вже не буде – МОЗ

-->