Сто заяв про злочин отримали правоохоронці за результатами першого крауд-розслідування на платформі WikiInvestigation

За результатами розслідування “Країна мішленівських шкіл” щодо закупівель харчів за завищеними цінами для дитячих освітніх закладів громадськими детективами було направлено до обласних прокуратур по всій країні майже 100 заяв про вчинення корупційного злочину за ознаками ст. 191 Кримінального кодексу України.

Про це “БЛОГЕРАМ” повідомили в прес-службі проекту WikiInvestigation.

Загалом, було перевірено близько тисячі закупівель на загальну суму майже 70 мільйонів гривень. Порушення було знайдено фактично у кожній п’ятій.

Найбільше замовники, очевидно, діючи спільно з постачальниками, завищували на м’ясі, яйцях, цукрі та овочах. Свинину інколи купують за цінами мармурової вирізки, яйця за цінами золота, а овочі, а саме картоплю, дорожчими у кілька разів від ціни на ринку.

Перелік продуктів, за які найбільше переплачували:

А це суми можливих розтрат:

Нагадаємо, що “Країна мішленівських шкіл” – це перше в Україні антикорупційне крауд-розслідування, в якому користувачі платформи самостійно знайшли збиток на 12 мільйонів.

“Вперше по всій країні батьки дітей з різних шкіл і садочків об’єдналися на платформі громадських розслідувань, щоб перевірити закупівлі харчів у школах, де навчаються їхні діти. Вони, по суті, стали громадськими детективами!

Використовуючи можливості платформи WikiInvestigation, вони знайшли збиток у закупівлях та написали сотню заяв до правоохоронних органів. Ми вважаємо це прекрасним результатом для першого крауду”, – заявив директор проекту WikiInvestigation Роман Яковлєв.

Своєю чергою громадський детектив Роман Жовнір анонсував чергове розслідування, що почалося на платформі:

“Ми вже почали працювати над другою ще більш резонансною темою, яка об’єднає у спільному розслідуванні громадських детективів по всій країні. Якщо все вдасться, я вірю, що це буде великою інформаційною бомбою і вагомим кроком в боротьбі з корупцією”.

Читайте також На платформі WikiInvestigation проведено перше в Україні антикорупційне крауд-розслідування: детективи знайшли збиток на 12 мільйонів

Корупція на закупівлі медобладнання: відкрито кримінальну справу

 

-->