Ще майже 300 наборів даних стали обов’язковими для відкриття

Зображення з відкритих джерел

17 квітня Уряд затвердив постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відкритих даних».

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення Державного агентства з питань електронного врядування.

Постановою вносяться зміни до постанови 21.10.2015 КМУ № 835 та постанови КМУ № 867 від 30.11.2016, викликані розвитком сфери відкритих даних в Україні.

Що змінилося?

По-перше, зростає кількість обов’язкових до відкриття наборів даних – з 616 до майже 900.

У тому числі будуть оприлюднені такі суспільно важливі набори даних, як:

○          Інформація про зареєстровані транспортні засоби.

○          Інформація щодо залишків імунобіологічних препаратів в регіонах України (залишки вакцин).

○          Єдиний реєстр з оцінки впливу на довкілля.

○          Дані системи розгляду дозвільних документів.
Та багато інших.

“Важливо, що у складанні цього переліку брали участь не тільки автори постанови, розпорядники наборів даних, а й громадськість. Таким чином визначено набори даних, що є найбільш затребуваними серед громадського суспільства та бізнесу”, – йдеться у тексті повідомлення.

По-друге, вводяться індикатори оцінювання розвитку відкритих даних в ЦОВВ та органах місцевого самоврядування. Індикатори відповідають шести принципам Міжнародної хартії відкритих даних, при їх розробленні враховано найкращий міжнародний досвід. Така норма, коли обов’язкове звітування міністерствами та іншими органами центральної влади щодо відкриття даних закріплене на нормативному рівні, є безпрецедентною практикою у світі.

Механізм дії індикаторів окреслений у Порядку щорічного оцінювання стану оприлюднення і оновлення відкритих даних розпорядниками інформації, який затверджений Постановою. Він визначає процедуру проведення щорічного оцінювання стану оприлюднення і оновлення відкритих даних міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади та розпорядниками інформації. Згідно Порядку, таке оцінювання стає складовою частиною моніторингу стану оприлюднення та оновлення наборів даних на офіційних веб-сайтах державних органів та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.

По-третє, Постанова уточнює та актуалізує низку формулювань з урахуванням сучасних умов розвитку відкритих даних. Зокрема, закріплюється поняття премодерації, яка відбувається перед публікацією наборів відкритих даних на оновленому порталі відкритих даних data.gov.ua.

 

-->