Понад 12 мільйонів, сплачених «Сосновому бору», родичі екс-ректора Мельника мають повернути до держбюджету

Фото з відкритих джерел

За позовами прокуратури Київської області суд постановив стягнути в дохід держави понад 12 млн грн, сплачених на підставі недійсного договору оренди державного реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір».

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби прокуратури Київської області.

Так, у ході розгляду справи в судах прокуратурою Київської області доведено, що Національним університетом державної фіскальної служби України протиправно було зареєстровано право власності на реабілітаційно-оздоровчий комплекс «Сосновий бір» в смт. Ворзель, який перебував у державній власності та на балансі університету і повинен був безоплатно використовуватися для забезпечення діяльності закладу освіти в якості гуртожитку для проживання студентів.

“У подальшому Університет вказаний комплекс площею 7870 квадратних метрів незаконно відчужив на користь комерційної структури, яка, в свою чергу, зазначене майно надала в оренду для проживання та обслуговування студентів і співробітників цього ж Університету”, – йдеться у повідомленні прокуратури і там же додається, що прокуратурою Київщини в суді доведено, що вказаний договір оренди суперечить інтересам держави і суспільства. Однак навчальний заклад не погодився.

Як наслідок, упродовж березня-квітня поточного року всі 6 апеляційних скарг приватного навчального закладу Північним апеляційним господарським судом залишено без задоволення, а рішення господарського суду Київської області, якими задоволено позов прокуратури про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Сосновий бір» – без змін.

“Крім того, судом за позовом прокуратури постановлено стягнути з комерційної установи в дохід держави 12 млн грн, які були сплачені Університетом за оренду державного майна”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше Генпрокуратура визнала недійсним договір оренди реабілітаційно-оздоровчого комплексу “Сосновий бір”, що у Ворзелі. Тоді на сайті прокуратури йшлося про те, що комплекс “Сосновий бір”, площею майже 7,9 тис. кв. метрів у 2007 році було відчужено приватному навчальному закладу, засновниками та керівниками якого були близькі родичі ректора Національного університету податкової служби Петра Мельника.

За даними видання “Громада Приірпіння“, мова йде про сина одіозного ректора Максима Мельника. В подальшому державний навчальний заклад вимушений був орендувати це майно і за 7 років сплатив суму у 4 рази більшу, ніж отримана від продажу.

“Сосновий бір” був гуртожитком податкової академії. У 2007 році Мельник зробив на сина Максима фірму прокладку і передав комплекс у користування і вони його приватизували відразу ж на цю прокладку. Потім податкова відразу ж уклала договір з оренди комплексу у фірми-прокладки. Таким чином відмивали державні гроші. Там крім оренди податкова повинна була платити і за комуналку і за обслуговування території. Після того як Мельник втік, почали копати по його схемами і прокуратура оскаржила незаконну передачу власності фірмі-прокладці й повернула комплекс у власність податкової академії”, – розповідав тоді виданню ворзелянин Дмитро Гончарук.

У 2013-му Петро Мельник був затриманий на хабарі. Після чого він втік до США. Після повернення в Україну він намагався безуспішно поновитися на посаді ректора Податкового університету.

У грудні 2018 року Петро Мельник помер.

-->