Плюс-мінус 100 квартир

Фото з відкритих джерел

Коли не можеш згадати всю свою нерухомість, можна отримати понад 80 викликів від НАЗК до суду за один присіст.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) 15 березня 2019 року  ухвалило 83 рішення про направлення до суду протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене частиною другою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення стосовно депутата Ірпінської міської ради VII скликання Ігоря Івановича Оверка.

Так, у НАЗК встановили, Оверко не подав 83 повідомлення про суттєві зміни в майновому стані після отримання у 2017 році доходу від продажу 83 квартир у місті Ірпінь. Загальна сума, про яку не повідомив депутат, становить понад 15 млн 196 тис. грн, порахували у НАЗК.

Крім того, у січні цього року, НАЗК виявило в Оверка ознаки кримінального правопорушення, пов’язаного з корупцією: умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

За їхніми даними, депутат Ігор Оверко у звітному 2016 році продав 412 об’єктів нерухомості і при цьому не задекларував отриманий дохід. У результаті, у декларації посадовця загубилися майже три мільйони гривень.

Ігор Оверко. Фото з відкритих джерел

Хто такий Ігор Оверко і чому він губить у декларації стільки квартир і грошей?

Оверко – це депутат Ірпінської міської ради. Згідно з офіційними даними на сайті міськради він член політичної партії “Нові обличчя” і директор ТОВ «БФ «Синергія».

Згідно з даними з ЄДР компанії трохи більше, майже 6 років, вона має прописку в Ірпені на Київщині. Керує нею Оверко, а засновував і володіє він нею спільно з Олександром Заболотний та Юрієм Марченком. Розмір статутного капіталу фірми – 10 тисяч гривень і його склали три засновники практично у рівних частинах. Компанія займається будівництвом житлових та нежитлових будівель.

На сайті компанії зазначено, що три житлові комплекси вже введені в експлуатацію.

нині зводяться ще п’ять житлових комплексів. Один з яких – ЖК “GREEN SIDE” було зведено із використанням схеми зі зміною цільового призначення землі – з садівництва на будівництво і обслуговування багатоквартирного будинку.

Як повідомляло видання “Ірпінь”, торік було змінено цільове призначення земельної ділянки, на якій вже було зведено житловий комплекс ЖК “GREEN SIDE”, з присадибної забудови – на багатоквартирну.

Незаконність зміни цільового призначення начебто подягала в тому, що згідно з проектом формування і встановлення меж Ірпінської міської ради, зазначена територія знаходиться за межами населеного пункту.

“У зв’язку з цим змінювати цільове призначення зазначених земельних ділянок Ірпінська міська рада не мала права, проте вже не вперше вийшла за межі наданих повноважень”, – констатувало видання і додало цікавий факт: “Зазначені багатоквартирні житлові будинки будуються на земельних ділянках, які перебувають у власності Роспотнюк Валентини Анатоліївни, від імені якої діє Марченко Юрій Олександрович за довіреністю від 16.06.2017”.

Зв’язок Ростопнюк і Марченка прослідковуються і через їхню співучасть у заснуванні ТОВ “Обслуговуюча компанія Синергія-4 Сервіс”

ЖК “GREEN SIDE”. Зображення з відкритих джерел

Як перевірили “БЛОГЕРИ”, змінила ціьове призначення земельного наділу Ірпінська міська рада своїм рішенням за підписом мера В.Карплюка 29 березня 2018 року, а технічні умови для підключення об’єкту – 5-ти багатоквартирних будинків за адресами, де нині зводиться ЖК “GREEN SIDE”, за підписом тоо самого Карплюка були затверджені на 20 днів раніше, 9 березня 2018 року.

Очевидно, що така кількість квартир у Оверка пояснюється тим, що він депутат-забудовник. І у нього  може бути у власності така кількість квартир. Він таким чином навіть переплюнув екс-мера Ірпеня, який підписував йому документи на зведення ЖК “GREEN SIDE”. Одначе на відміну від Оверка Карплюк бодай задекларував свої 67 квартир, а Оверко просто продавав і нікого з контролюючих антикорупційних органів до відома не ставив.

За що отримав червоний прапорець у вигляді 83-х протоколів до суду.

Валентина Новицька, «БЛОГЕРИ»

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний фонд «Відродження».

-->