
З 1 квітня 2019 року під час проектування громадських закладів необхідно обов’язково передбачати сповивальні столики для немовлят.
Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення, що розміщене на сайті Мінрегіонбуду.
Норма міститься у нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” і стосується нового будівництва та реконструкції об’єктів.
“Сповивальні столики у кожному громадському закладі — тепер це буде реальністю, бо в нових ДБН щодо інклюзивності чітко прописано, що у туалетах в усіх громадських закладах мають обов’язково проектуватися зручні сповивальні столики. Вони розміщуватимуться в окремих санітарних приміщеннях для маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю, поруч із туалетами загального користування”, — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Такими санітарними приміщеннями зможуть також користуватися люди з інвалідністю із супроводжувачами різних статей, батьки з маленькими дітьми протилежних статей, наприклад, мама і син, батько і донька, та інші маломобільні групи населення.
Парцхаладзе розповів, що до Мінрегіону надходило багато пропозицій саме щодо впровадження зручностей для батьків з немовлятами в громадських закладах.
“Ця норма прописана у нових ДБН щодо інклюзивності і посилання на неї згодом також міститиметься в усіх інших ДБН, які відповідають за проектування тих чи інших громадських закладів: культури, дозвілля, харчування тощо”, — додав Парцхаладзе.
Згідно з ДБН, такі санітарні приміщення для маломобільних груп повинні бути облаштовані сповивальним столиком, площа такого приміщення 6-9 кв. м.
Також ці приміщення повинні бути облаштовані аварійною (тривожною) сигналізацією та системою оповіщення з врахуванням осіб з інвалідністю з порушеннями зору та слуху.
Довідково:
Нові ДБН розроблені ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містить наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.