НАБУ завершило службове розслідування по справі корупції в “оборонці”

Зображення з відкритих джерел

Службове розслідування щодо співробітників НАБУ- фігурантів листування, оприлюдненого журналістами про корупцію в “Укроборонпромі”, завершено.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення прес-служби НАБУ у Фейсбуці.

У НАБУ зазначили, що почали службове розслідування за тиждень до публікації сюжету журналістів. Під час слідства, директор НАБУ Артем Ситник відсторонив від посадових обов’язків керівника Головного підрозділу детективів та двох детективів цього підрозділу.

Під час службового розслідування Управління внутрішнього контролю НАБУ (УВК) перевіряло можливі неправомірні дії працівників НАБУ за п’ятьма напрямками, а саме:

– листування НАБУ з ДК «Укроборонпром» та компанії «Оптимумспецдеталь» стосовно останньої;

– приховування матеріалів листування;

– можливе розголошення працівниками НАБУ даних листування стороннім особам;

– можливе отримання подарунків;

– можливі неправомірні дій під час розслідування справи щодо ПАТ «Укрзалізниці».

Всі ці події відбулись у 2016-2017 роках.

Службове розслідування здійснювали п’ять детективів УВК. Вони провели 23 опитування, в т.ч. колишніх співробітників НАБУ, що дозволило відтворити події дворічної давнини. А також опрацювали значний обсяг документів: матеріали службового розслідування — понад 1000 аркушів.

У НАБУ додали, що незалежність та об’єктивність службового розслідування гарантує особливий статус Управління внутрішнього контролю, яке напряму підпорядковується Директору НАБУ — ніхто в Бюро не може давати вказівки УВК.

“Отже, висновок та матеріали службового розслідування надано Дисциплінарній комісії. І вже ця комісія після вивчення цих документів, визначатиме, чи є в діях співробітника НАБУ склад дисциплінарного проступку”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти «Bihus.info» оприлюднили розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор.

-->