На Вінничині задорого придбали парти, непридатні для «Нової української школи»

Фото з відкритих джерел

Поліція розслідує кримінальне провадження через зловживання службовим становищем чиновниками відділу освіти Мурованокуриловецької РДА Вінницької області при закупівлі шкільних парт та стільців, щодо їх прийому, а також щодо розподілу їх в загальноосвітні школи на території району.


Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з ухвали Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області від 10 квітня 2019 року.

Правоохоронці виявили, що у вересні 2018 року відділ освіти уклав дві угоди щодо придбання шкільних меблів.

Так, з СПД Лукашик Галина Михайлівна уклали договір про закупівлю 226 штук шкільних парт на загальну суму 180800 гривень. Того ж дня підписали ще одну угоду з ФОП Колеснік Ірина Владиславівна щодо закупівлі 226 штук стільців до шкільних парт на загальну суму 157183 гривні.

Слідчі виявили, що одержані та прийняті шкільні парти та стільці не відповідають затвердженим вимогам та стандартам ДСТУ ГОСТ 22046:2004, ДСТУ ЕN1729-2:2004 та ТУ, які вимагаються наказом МОН України щодо організації «Нової української школи».

«Зокрема, в партах відсутня підставка для приладдя на стільниці, не здійснюється регулювання кута нахилу стільниці; стільниця не у формі трапеції чи трикутника; відсутній виріз у стільниці з боку, ближнього до учня; відсутній кут нахилу сидіння та куту нахилу спинки. Столи виготовлені не відповідно до вимог ГОСТ 11015-93 «столи учнівські», –
йдеться в ухвалі суду.

“Крім того, проведеним аналізом цін в мережі Інтернет встановлено, що середня вартість шкільної парти та стільця, які відповідають затвердженим вимогам, становить 1251 гривня. Тобто середня вартість 226 комплектів становила б – 282839 гривень. Таким чином, діями посадових осіб відділу освіти Мурованокуриловецької районної державної адміністрації державі заподіяно збитків на загальну суму 337 983 гривні”, – йдеться в тексті ухвали.

Павло Новик

-->