КСУ може скасувати люстрацію та обмежити е-декларування

Ярослав Юрчишин. Фото з відкритих джерел

Конституційний суд України найближчим часом скасує люстрацію та обмежить або приховає електронне декларування.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення  голови правління антикорупційної організації Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин у Facebook.

«Є інформація, що Конституційний суд України найближчим часом скасує люстрацію та обмежить або приховає електронне декларування. Поспішають, щоб встигнути в період до інавгурації. Щоб навішати всіх собак на чинного гаранта. Багато в чому заслужено. І розчистити поле для нового», – написав Ярослав Юрчишин і додав:

“Судова гілка влади – це ключовий балансоутворюючий фактор в демократії. У нас її не має. Тому відкрите поле для монополізації влади. Чи вистачить у нас розуму не дозволити цьому статися? Зважаючи на те, що більшість готова голосувати за віртуального кандидата – є сумніви. Але боротися треба”.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ”, Конституційний суд України опублікував рішення про те, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.

На рішення КСУ вже відреагувала міжнародна спільнота. Так, Антикорупційна ініціатива EUACI спростувала аргументи, керуючись якими Конституційний суд вирішив, що стаття про незаконне збагачення суперечить конституційним принципам.

Своєю чергою, у ТІ Україна заявили, що декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже — практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні.

Читайте також Законопроект Порошенка про незаконне збагачення гірший, ніж прийнятий за часів Януковича

-->