У ГПУ викликали Гонтареву, Ложкіна і Філатова для вручення підозри у справі Курченка

Фото з сайту РБК

Генеральна прокуратура України викликає для вручення підозр і допиту екс-голову Адміністрації Президента Бориса Ложкіна, заступника Глави АП Олексія Філатова та колишню керівницю Національного банку України Валерію Гонтареву.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з текстів повісткок, що опубліковані на сайті ГПУ.

У документах зазначений номер кримінального провадження, в яких, фігурують представники президентського оточення. Кожного з них викликають “у якості підозрюваного”.

Йдеться про справу олігарха-втікача Сергія Курченка, підозрюваного у масштабних розкраданнях. Підозра Гонтаревій стосується розкрадання і сприяння злочинцям, Філатову і Ложкіну – легалізації незаконних доходів і сприяння.

Усіх трьох викликають на 23 та 25 квітня.

На сайті ГПУ також опубліковані аналогічні повістки для екс-міністра екології Миколу Злочевського та співвласника інвесткомпанії ICU Костянтина Стеценка.

До слова, раніше у Генпрокуратурі говорили, що підозри для оточення президента Петра Порошенка були складені незаконно, а доказів злочинів Гонтаревої, Ложкіна і Філатова у слідства немає.

Додамо, що наприкінці березня ЗМІ повідомили про висунення підозр 98 особам, серед яких представники оточення президента Петра Порошенка.

Коментуючи цю інформацію, в прокуратурі говорили, що ці підозри були складені незаконно, а доказів злочинів Гонтаревої, Ложкіна і Філатова у слідства немає.  А прокурора Костянтина Кулика, який оформляв підозри, відсторонили від посади.

Своєю чергою екс-глава Національного банку Валерія Гонтарева не планує йти на допит в Генеральну прокуратуру і запрошує слідчих до Лондона. Вона розповіла Українським Новинам: «Я не збираюся йти на допит. Я живу і працюю в Лондоні. Якщо вони хочуть приїжджати мене допитувати, то хай приїдуть і допитають».

При цьому вона підкреслила, що не має ніякого відношення до справи олігарха Сергія Курченка, назвавши цю підозру політично вмотивованою. Гонтарева заявила, що ніколи не була знайома з Курченком і не брала участі в жодній угод.

-->