Фірма, яка народилась уже досвідченою

(Фото з відкритих джерел)

Комунальне підприємство “Плесо” уклало угоду із компанією ТОВ “Газ Гранд Проект” на розчистку водойм у м. Києві на суму 1,45 млн гривень. Здавалось би, тендер провели чесно, якби не одне “але” – 8-місячна фірма вказала у документах досвід аналогічних робіт ще у 2006 році, коли компанії не існувало.

А тепер детальніше про цю історію у матеріалі “БЛОГЕРІВ”.

“Плесо”- це комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради, яке займається охороною, утриманням та експлуатацією земель водного фонду м. Києва. Зокрема, до основних завдань цього підприємства відноситься благоустрій, озеленення та поліпшення санітарного стану водних об’єктів, пляжних господарств та зон відпочинку, рятувальних станцій, очисних споруд та іншого.

У березні цього року комунальне підприємство оголосило тендер на проектно-вишукувальні роботи по об’єкту «Капітальний ремонт елементів благоустрою та розчистка водойм по вулиці Маршала Якубовського у Голосіївському районі м. Києва». Вартість таких робіт комунальники оцінили у 1,47 млн гривень.

У цьому тендері взяли участь дві компанії – ТОВ “Газ Гранд проект” та ДП “Науково-дослідний інститут будівельного виробництва”. Саме державне підприємство запропонувало найбільш вигідну цінову пропозицію – 1,44 млн гривень, у той час як пропозиція “Газ гранд проекту” була на 20 тисяч дорожчою – 1,46 млн гривень.

Однак із державним підприємством контракт так і не підписали. Причина – компанія не подала низку необхідних документів, зокрема зведений кошторисний розрахунок вартості проектно-вишукувальних робіт. Окрім цього, тендерний комітет встановив, що в локальних кошторисах державного підприємства відсутня підпис та печатка сертифікованого кошторисника, в листах відгуках про досвід роботи відсутні роботи по проектуванні водних об’єктів. Крім того, листи-відгуки не мають дати та номера.

Таким чином перемога перейшла до ТОВ “Газ Гранд проект”, із яким вже 17 квітня комунальне підприємство підписало контракт.

“БЛОГЕРИ” вирішили дослідити документи, які ТОВ “Газ Гранд проект” подало на тендер і виявили цікаву деталь, на яку такий прискіпливий тендерний комітет чомусь не звернув увагу.

Так, фірма-переможниця торгів серед інших документів надала довідку “Про наявність договорів, аналогічних предмету закупівлі”. І у ній ми побачили, що компанія, зокрема, у 2006-2007 роках нібито проводила роботи для “Київзеленбуду” – Облаштування парку “Юність”. Так само у довідці зазначено, що компанія у 2008-2009 рр. облаштувала Голосіївський парк, а у 2010-2011 рр. проводила роботи з розширення русла р. Кам’янки у Софіївському парку в Умані. Нарешті, у 2018-2019 рр. “Газ Гранд проект” для того ж КП “Плесо” начебто займався благоустроєм та розчищенням р. Нивка у Солом’янському районі міста Києва.

Здавалося б, компанія дійсно має великий досвід, і її намір виконати роботи на цьогорічному тендері цілком обгрунтовані, якби не одне але – компанія, згідно із реєстром юридичних осіб, була створена лише у серпні 2018 року, таким чином вона не могла проводити ті роботи, які вона зазначила у довідці.

Ми вирішили перевірити, чи можливо, що дійсно ця компанія виконувала ті роботи, які вона зазначила у тендерній документації? Єдине, що нам вдалося розшукати – це те, що дійсно у 2018 році КП “Плесо” проводило тендер на очищення річки Нивка, натомість робила його інша компанія – ТОВ “Газ гранд”. Ця компанія пов’язана із переможцем торгів – ТОВ “Газ гранд проект” – спільним власником Олексієм Шевелем.

Ми зателефонували до КП “Плесо” з проханням пояснити – як так сталося, що вони підписали контракт із ТОВ “Газ гранд проект”, попри неправдиві відомості у довідці?

“Звісно, тендерний комітет мав аналізувати цю інформацію. Чесно кажучи, у нас не було таких випадків, щоб ми переглядали наші рішення просто так, тому мені важко сказати, які у нас зараз мають відбутися дії”, – заявив заступник начальника служби закупівель КП “Плесо” Андрій Жмурко.

Ми зателефонували співвласнику ТОВ “Газ гранд проект” Олексію Шевелю із запитанням – яким чином у досвіді компанії вказані роботи ще у 2006-2007 рр., у той час як компанія була створена у 2018 році.  Він коментувати це відмовився:“Я не готовий з вами вести бесіду. У мене немає часу із вами далі спілкуватися”.

Таким чином, комунальне підприємство “Плесо” підписало контракт з компанією ТОВ “Газ гранд проект”, яка у довідці про аналогічні предмету закупівлі роботи вказала недостовірні відомості. Однак це не зупинило комунальників і вони все ж таки підписали контракт з цією компанією.

Усього компанія за час свого існування підписала 6 контрактів на суму 3,9 млн гривень.

Георгій Шабаєв для “БЛОГЕРІВ

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

 

-->