Бізнес-партнер очільника Кропивницького демпінгує на місцевих паливних торгах

Фото з відкритих джерел

Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кропивницького” за результатами відкритих торгів підписало з ТОВ «Титан-Кіровоград» договір на постачання 17,3 тисяч літрів бензину А-92.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з системи публічних заупівель “Прозорро”.

Відповідний договір на суму 389,08 тисяч гривень сторони уклали 5 березня поточного року.

Поставивши тисячу літрів пального за ціною 22,49 грн/л постачальник ініціював внесення змін до договору. Вже 5 квітня медики підписали з підрядником додаткову угоду, згідно якої вартість одного літра бензину зросла до 24,7 грн/л.

Унаслідок такого перерахунку загальна кількість палива яке буде поставлено медзакладу зменшилась на 1458 літрів.

Зауважимо, що визначена додатковою угодою ціна вища від тієї, що пропонували конкуренти «Титан-Кіровоград» на аукціоні. Так, ТОВ «Фест моушн груп» запорізького підприємця Андрія Величко готове було виконати замовлення за 389,25 тисяч гривень поставляючи медиками необхідний бензин по 22,5 грн/л. Ще два суперники ПП «ОККО Контракт» та ТОВ «Конкорд логістик» подали на аукціоні суттєво вищі пропозиції: 436,99 та 453,09 тисяч гривень відповідно.

За даними моніторингового сайту vseazs.com, ціна за літр бензину А-92 на дати підписання договору та додаткової угоди не мінялась та складала в середньому 28,09 грн/л. тобто підстав для підвищення ціни не було, оскільки коливання ціни на ринку не було. Враховуючи цейфакт, дії ТОВ «Титан-Кіровоград» можна розцінювати як демпінг – невмотивоване заниження власної цінової пропозиції на торгах з метою перемоги над конкурентами.

Цікаво, що це вже далеко не перший подібний випадок. Подібну стратегію підприємство активно використовує на торгах кропивницького КП «Електротранс».

Власником ТОВ «Титан-Кіровоград» є бізнес-партнер міського голови Кропивницького Микола Грицай. Зокрема, фірма орендує ємності для зберігання нафтопродуктів, а також автозаправні станції на вулиці Покровська, 48 та проспекті Інженерів, 10, у ТОВ «Титан-Плюс». Засновниками останнього якраз і є вже згадані Микола Грицай та Андрій Райкович.

За умовами підписаного між  КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 м. Кропивницького” та ТОВ «Титан-Плюс» договору ціна за одиницю товару може змінюватись не частіше ніж раз на 30 днів.

Павло Лісниченко

-->