АМКУ оштрафував на 1,5 млн фірми, які змовилися для виграшу тендеру на ремонт лікувально-діагностичного центру у Львові

Фото з відкритих джерел

Центр протидії корупції (ЦПК) оскаржив закупівлю у Львові, де 2 млн грн на ремонт лікувально-діагностичного центру розіграли близькі фірми. Результат – АМКУ вліпив штрафів на 1,5 млн двом фірмам та заборонив їм брати участь у закупівлях протягом 3 років. 

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення ЦПК на сторінці у Фейсбук.

За інформацією ЦПК, їхні юристи проаналізували закупівлю і зробили висновок, що конкуренцією між учасниками торгів тут і не пахло. Після цього вони звернулись з заявою в Антимонопольний комітет України, який зрештою оштрафував компанії по 748 тис. грн кожну та заборонив брати участь у закупівлях протягом 3 років.

Як повідомляли “Наші гроші. Львів”Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр за результатами відкритих торгів уклав договір з ПП “Львівдах” на проведення ремонту 7-го туберкульозного відділення лікарні на суму понад 2 млн грн. Єдиним конкурентом переможця було ТОВ “Галицька магістраль”.

“Ми проаналізували цю закупівлю і виявили, що пропозиції обох учасників закупівлі – ПП “Львівдах” та ТОВ “Галицька магістраль” – мають ознаки спільної підготовки”, – йдетьсяу повдомленні ЦПК і додається:

“Так, обидва учасники подали довідку, що має однакову назву “Лист-гарантія”, а також має ознаки спільної підготовки – схожість зовнішнього текстового оформлення (за винятком різних шрифтів), однаковий порядок розташування слів та розміщення тексту”.

“Зокрема, слова “ми … гарантуємо, що” у першому абзаці довідок обох учасників зазначено курсивним накресленням, у той час як подальший текст довідки не зазначено курсивним накресленням. Слова “а саме” після пункту другого у довідках обох учасників зазначено жирним накресленням. У п.8 довідок обох учасників частка “не” зазначена курсивним накресленням, у той час як сам текст пункту довідки не зазначено курсивним накресленням.

Окрім того, за результатами трьох раундів аукціону, ціни тендерних пропозицій учасників так і не змінювались, що свідчить про відсутність у ТОВ “Галицька магістраль” бажання стати переможцем”, – йдеться у повідомленні.

У ЦПК також додали, що між обома учасниками закупівлі є зв’язок. Власником ПП “Львівдах” є Іван Кіцила, а серед засновників ТОВ “Галицька магістраль” є Ярослав Олійник. Вони є єдиними засновниками ТОВ “Управляюча Компанія “Новий Львів”.

ПП “Львівдах” зареєстроване у місті Новояворівськ, вул. Привокзальна, 3. Станом на середину 2015 року місцезнаходженням ТОВ “Галицька магістраль” була та сама адреса.

Читайте також Дорогий ковток кисню

-->