В Кілії витрати з бюджету на приготування їжі для міських свят стали більш прозорими

Зображення з відкритих джерел

Прозорішими звітна документація із проведених публічних закупівель стала не з ініціативи чиновників, а за ініціативи підприємців, виконувачі цих послуг.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо після спілкування з першим заступником міського голови Наталією Чапраз.

Справа в тому, що ще півроку тому для посадовців Кілійської міської ради для того, щоб перерахувати гроші платників податку за послуги приготування їжі достатньо було акту виконаних робіт з загальною сумою, без уточнення, яку їжу та в якій кількості було приготовано.

«Навіщо ми повинні щось перевіряти? Нам треба було нагодувати юшкою людей. Усе. Домовилися, що за певну суму вони зроблять достатній обсяг. Все, достатній обсяг нам вистачило», – пояснювала тоді відсутність кількості порцій юшки на День оселедця в акті виконаних робіт перший заступник мера Кілії Наталя Чапраз.

Але після того, як місцеві журналісти зацікавились цією темою, закупка, наприклад, юшки та торту на День міста в жовтні відбулася вже за іншою схемою. Зараз до виконкому від виконавців послуг надходять не Акти виконаних робіт з загальною сумою, а Акти наданих послуг з уточненнями. Таким чином, громадськість вже може дізнатись скільки порцій було виготовлено, та яка ціна однієї порції.

Наприклад, на День міста фізична особа-підприємець Наталія Корнієнко виготовила 973 порції юшки по 18 грн/порція на загальну суму 17 тис. 514 грн.

ПП «Престиж», в свою чергу на загальну суму 26 тис. 80 грн виготовило ще 760 порцій юшки по тих же 18 грн/порція, 60 кг торта Чайка по 120 грн/кг та 520 медових пряника в глазурі по 10 грн/шт.

Однак, за словами Наталії Чапраз, це була не їх вимога – підприємці самі вирішили надавати Акти виконаних послуг з розшифровкою.

«По просьбам трудящихся, – пояснила перший заступник мера. – Ви ж до них приходили, розпитували, що та скільки було приготовлено».

Ця маленька перемога доводить, чим більше громадськість буде зацікавлена контролювати, як чиновники витрачають кошти платників податків, тим більш прозорими ці витрати будуть.

Олеся Ланцман

Читайте також В Килии обеды за деньги налогоплатильщиков готовят на «глазок»

-->