Улюбленці “Артеку”. Частина друга

Міжнародний дитячий центр “Артек”. Фото з офіційної сторінки

У грудні минулого року “БЛОГЕРИ” опублікували розслідування “Як родині директора «Артеку» пощастило виграти тендерів на 5 мільйонів у самого «Артеку»”. У ньому розповідалося про те, як фірма шурина генерального директора дитячого центру Сергія Капустіна постачала в “Артек” продукти харчування.

Усього, починаючи з листопада 2017 року фірма отримала замовлень від «Артеку» на постачання продуктів харчування на загальну суму близько 5,7 мільйонів гривень – як через тендери, так і через переговорні процедури.

Гендир “Артеку” Сергій Капустін не вбачав у цьому конфлікту інтересів.” Це ж не моя дружина. Брат моєї дружини – це окрема людина, вона живе в окремому місті, може брати участь, може не брати – я тут при чому. Може й є конфлікт інтересів, може й не має – я звідки знаю”, – розповів Капустін.

Після того, як ми зателефонували Капустіну, у фірми одразу змінилися директор, власник і адреса реєстрації.

“БЛОГЕРИ” продовжили стежити за тендерами дитячого міжнародного центру і встановили ще одну нещодавно створену фірму, яка може бути пов’язана із менеджментом “Артеку”.

Так, у жовтні 2018 року Міжнародний дитячий центр “Артек” опублікував звіт про укладений договір із ТОВ “Продовольча гуртовня” на постачання філе оселедця на загальну суму 133,2 тисячі гривень. Із цією ж компанією у липні 2018 року “Артек” так само напряму укладав контракт на поставку білокачанної капусти на суму 198,8 тисяч гривень.

Усього, починаючи з кінця 2017 року, ТОВ “Продовольча гуртовня” підписала 12 угод із дитячим центром на загальну суму 10,6 млн гривень – як напряму, так і через відкриті торги.

Цікавий факт – принаймні тричі ця компанія на тендерах конкурувала з ТОВ “Платіум-постач” – фігурантом нашого минулого розслідування, зокрема, на відкритих торгах щодо закупівлі картоплі та гороху сушеного на суму 1,3 мільйони гривень. Перемогу здобула саме “Продовольча гуртовня”, а конкурентом виступив “Платіум-постач”.

Також маємо відзначити, що “Артек” – єдина державна установа, із якою “Продовольча гуртовня” підписує контракти.

Що це за компанія? Вона створена у січні 2017 року. Її директором та засновником є 27-річний уроженець с. Шарки Київської області Артем Близнюк, а статутний капітал його фірми складає 500 гривень.

Ми вирішили відшукати Артема Близнюка у соцмережах. І знайшли його сторінку у соціальній мережі “Вконтакте”. Там вказано, що він працює… у Міжнародному дитячому центрі “Артек”.

Так само “БЛОГЕРИ” придивилися до переліку друзів Близнюка – серед них знайшли Наталію Онопрієнко-Капустіну – дружину генерального директора “Артеку” Сергія Капустіна.

Окрім того, у друзях у Близнюка є Олександр Онопрієнко – брат дружини генерального директора “Артеку” і донедавна власник фірми ТОВ “Платіум постач”, яка вигравала підряди на постачання продуктів харчування до “Артеку”.

У соцмережі вказано, що Онопрієнко і Близнюк є “друзями по вишу”.

Джерело: vk.com

Ми зателефонували Близнюку із запитанням, як він може прокоментувати такий збіг обставин.
Телефоном він підтвердив, що вчився разом із Олександром Онопрієнком:
– Ви знаєте таку людину, як Олександр Онопрієнко?
– Ну, так.
– Ви з ним вчилися?
– Ну, так.
– А зараз Ви підтримуєте із ним зв’язок?
– Ні, тільки коли вчилися..

Так само Близнюк заперечив, що працював в “Артеку”:

– Скажіть, а ви в “Артеку” працювали?
– Ні, не працював.
– А чому у вас вказано, що працювали?
– Та я взагалі живу, виходить…в мене стояла..яка різниця? По соціальних мережах “Вконтакте”, я навіть не знаю, що там у мене стоїть, якщо чесно. Для мене вона нічого не несе ця соціальна мережа, розумієте?
– Ну а ви ставили місце роботи “Артек” чи це хтось інший поставив?
– Я ставив колись давно, я не пам’ятаю, ще раз вам кажу.
– А чому ви ставили?

– Ні, а що, якщо я не працював, я не можу поставити? У чому суть вашого питання? Працював я в “Артеку” чи ні? Ні, я вам скажу одразу.
Генеральний директор “Артеку” Сергій Капустін відкинув будь-які зв’язки із Артемом Близнюком.

“Я не знаю, хто з ким вчився. Я не знайомий із цією людиною, навіть не здогадуюся, хто це може бути”, – пояснив Капустін.

Прямі контракти з ТОВ “Продовольча гуртовня” гендир “Артеку” пояснює “кращою пропозицією”.

“ Після того, як нам доводять бюджетне асигнування, ми проводимо всі процедури через закупівлі через систему Prozorro. А коли ми проводимо оцінку вартості послуг на ринку, ми вибираємо там, де кращі пропозицію, і закупляємо”, – пояснив Капустін.

Таким чином, фірма Артема Близнюка, який у своєму профілі вказав місцем роботи дитячий табір “Артек”, постачає продукцію у той самий “Артек” і не тільки через тендери, але й напряму. А в “друзях” у нього значиться дружина генерального директора “Артеку” і її брат, колишній власник фірми ТОВ “Платіум постач”.

В той же час Близнюк підтверджує, що дійсно вчився разом із Олександром Онопрієнком, але відкидає будь-які зв’язки з менеджментом “Артеку”.

Ми так само продовжимо стежити за тендерами міжнародного дитячого центру “Артек”.

Георгій Шабаєв, спеціально для “БЛОГЕРІВ

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Чорноморський фонд регіонального співробітництва (BST). Позиції висловлені у даному матеріалі не обов’язково збігаються з позиціями BST та його партнерів.

 

-->