У справі оборонного скандалу детективи НАБУ затримали кількох посадовців

Фото УНІАН

4 березня 2019 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали чинного та колишнього директорів державного підприємства «СпецТехноЕкспорт» та ще трьох екс-посадовців за підозрою у розтраті 2,225 млн дол. США (55,5 млн грн).

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення НАБУ.
Цього ж дня їм повідомлено про підозру.
Зокрема, йдеться про:
– чинного директора «СпецТехноЕкспорту» (на момент вчинення злочину — заступника директора «СпецТехноЕкспорту»);
– колишнього директора «СпецТехноЕкспорту»;
– екс-заступника директора «СпецТехноЕкспорту»;
– екс-заступника директора департаменту контракту № 1 «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємця);
– екс-начальника одного з відділів «СпецТехноЕкспорту» (на даний час – підприємця).
Дії всіх осіб кваліфіковано за ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
“Слідство встановило, що у 2009 році за ініціативи керівництва «СпецТехноЕкспорту» держпідприємство уклало з іноземною компанією угоду з супроводу одного з зовнішньо-економічних контрактів. За цим контрактом «СпецТехноЕкспорт» мав поставити військову продукцію, вироблену ДП «Завод 410 ЦА». Посередництво нерезидента мало забезпечити укладання та подальше виконання зовнішньо-економічного контракту, за що державне підприємство «СпецТехноЕкспорт» заплатило 2,225 млн дол. США. Натомість детективи НАБУ встановили, що компанія-посередник заявлені послуги не надавав”, – йдеться  .
Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють із грудня 2017 року.
Як повідомляли “БЛОГЕРИ”, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) відкрило кримінальне провадження після журналістського розслідування про розкрадання у сфері оборони.
25 лютого журналісти «Bihus.info» оприлюднили розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор.
-->