ТІ Україна закликало правоохоронців провести внутрішні розслідування після корупційного скандалу в оборонці

Фото з відкритих джерел

Трансперенсі Інтернешнл Україна закликає керівників Служби безпеки України, Державної фіскальної служби, Військової прокуратури ГПУ та Національного антикорупційного бюро України невідкладно розпочати перевірку дій співробітників, які фігурують у сюжеті Bihus.Info.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення Трансперенсі Інтернешнл Україна.

“Розслідування має бути здійснено згідно з процедурами, які відповідають законодавству, із залученням підрозділів внутрішньої безпеки. Вважаємо за доцільне долучити до цього процесу громадськість — для прозорості процесу”, – йдеться у повідомленні.

Також у ТІ Україна наголосили на потребі  рішучих дій з боку керівництва НАБУ для відновлення репутації Антикорупційного бюро.

“НАБУ є частиною антикорупційної інфраструктури, на яку покладають великі надії  як український народ, так і міжнародні партнери. Бюро повинно продемонструвати здатність до контролю за дотриманням законності його співробітниками, а за потреби — до самоочищення”, – йдеться у тексті повідомлення.

На думку ТІ Україна, НАБУ має якнайшвидше задіяти Управління внутрішнього контролю для розслідування фактів щодо окремих детективів та керівників Антикорбюро та відсторонити співробітників від посад до рішення Дисциплінарної комісії.

Своєю чергою, у Раді громадського контролю Національного антикорупційного бюро України заявили, що директор НАБУ Артем Ситник має негайно відсторонити підозрюваних у покриванні корупції в оборонці співробітників відомства та провести щодо них службове розслідування.

“НАБУ – один з нових антикорупційних органів, який ще має довести суспільству свою інституційну спроможність, а сила інституцій полягає у рівних правилах та процедурах для всіх, а також у швидкому та чіткому реагуванні на зовнішні та внутрішні виклики”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що саме таким викликом стала можлива участь у покриванні корупції в оборонній сфері одразу декількох співробітників НАБУ, про що йшлося у журналістському розслідуванні.

“І саме тому задля збереження НАБУ, як інституції, Рада громадського контролю НАБУ закликає директора Національного бюро Артема Ситника, не чекаючи на результати офіційного розслідування, відсторонити від виконання обов’язків першого заступника Директора НАБУ Гізо Углаву, заступника керівника Третього відділу І підрозділу детективів Головного підрозділу детективів НАБУ Олега Борисенка та детектива Третього відділу І підрозділу Головного підрозділу детективів НАБУ Дмитра Литвиненка та негайно ініціювати службове розслідування щодо цих працівників”, – сказано у заяві.

Нагадаємо, 25 лютого журналісти «Bihus.info» оприлюднили розслідування «Друзі президента крадуть на оборонці (секретні переписки)» про суми «відкатів» і схеми розкрадання мільйонів в оборонній сфері. За даними журналістів, безпосереднім учасником цих схем був син заступника секретаря Ради нацбезпеки і оборони Олега Гладковського Ігор.

Вчора була опублікована чергова, четверта, частина розслідування, що стосується ролі правоохоронних органів в оборонному скандалі.

-->