Схема зламалася, будуємо нову схему

Ринок “Столичний” в Києві був в одній програмі гуртової торгівлі з харківським ринком “Лелека” (Фото з відкритих джерел)

Під Харковом ринок сільгосппродукції, земля під яким потрапила в приватні руки, перетворять на котеджне містечко. Прокуратура справу вже програла

За часів президентства Віктора Януковича в Україні намагалися реалізувати проект будівництва крупних ринків сільгосппродукції. В 2011 році Кабінет Міністрів України виділив 200 млн грн. на будівництво оптових ринків сільськогосподарської продукції в Києві, Донецьку, Львові, Харкові та Чернігові.

Декларувалося, що створення таких оптових ринків відбувається на засадах державно-приватного партнерства.

У Харкові оператором ринку визначили ТОВ «Ринок сільгосппродукції «Лелека». Власниками бізнесу були близькі до влади та Партії регіонів люди. А саме Станіслав Двоскін та ТОВ «КУА «Фінекс-капітал». Ця інвестиційна компанія управляє бізнесом мера Харкова Геннадія Кернеса та щорічно виплачує йому дивіденди.

«КУА «Фінекс-Капітал» також є співвласником ТОВ «Фірма «Асканіо» (фірма володіла до недавнього часу будівлею, в якій розташований ресторан «Нікас») та співвласником ТОВ «Фірма «Діана». Остання володіє Сумським ринком в Харкові.

Раніше співвласником «Фірма «Діана» був Данііл Прівалов – син Геннадія Кернеса. Зараз співвласниками  «Фірма «Діана» залишаються Ольга Солоп, Олександр Коровкін – люди з найближчого бізнес-оточення Геннадія Кернеса.

Щодо Станіслава Двоскіна, то він був засновником кількох фірм разом з оточенням Геннадія Кернеса, зокрема, у компанії, яка володіла харківським Центральним ринком.

За словами Двоскіна, під с/г ринок планувалося освоїти майданчик приблизно в 40 га землі на території північно-західної частини Харкова (відразу за окружною дорогою).

В 2012-2013 роках роботи все затягувалися, а після Революції Гідності проект помер.

А в 2015 році цією землею зацікавилися в прокуратурі, яка намагалася повернути землю у власність держави.

Земля під ринок “Лелека” на кадастровій карті

Річ у тому, що земельні ділянки були виділені безкоштовно фізичним особам. Документи підписав тодішній голова Дергачівської РДА Володимир Кацуба – нині нардеп у фракції «Відродження». За його розпорядженнями 19 людей отримали по 2 га під особисте селянське господарство. Після чого, землю передали ТОВ «Ринок сільгосппродукції «Лелека». Це підтверджується архівами кадастрової карти.

Але реальної справи у прокуратури не вийшло. А за півроку суд залишив позов без розгляду. Про причини таких дій суду  його ухвал невідомо.

А у 2016 році суд почав знімати заборону на відчуження земельної ділянки.

В 2017 році у ТОВ «Ринок сільгосппродукції «Лелека» змінює засновників. Цікаво, що за даними порталу YouControl, перед продажем фірму перереєстрували на адресу вул. Квітки-Основ’яненка, 7. Ця будівля біля Харківської міськради дуже часто використовується для реєстрації фірм з оточення Геннадія Кернеса. Як приклад – земельні кооперативи.

Тепер власниками значиться Христина Волошина, Марія Громова, Нікіта Науменко. Директором є Михайло Громов.

Нові власники ймовірно є родичами Олександра Громова, Сергія Науменка та Сергія Волошина. Останнім належить ряд аграрних активів по всій країні. Зокрема, Красноградська овочева фабрика.

За даними «Харківського антикорупційного центру», вони є сусідами губернатора Михайла Добкіна, за часи влади якого й виділялася ця земля

Тож восени 2017 року вже нові власники звертаються до районної влади, щодо отримання дозволу на розробку детального плану територій, де розташована земельна ділянка. А все заради того, щоб отримати можливість змінити цільове призначення на «індивідуальне садівництво».

Наприкінці 2018 року голова Дергачівської РДА Костянтин Жидков змінив цільове призначення цих ділянок. Тож для забудови дорога вже відкрита

Ось така нехитра схемка. Як на землі, яку безкоштовно забрали у держави, побудують елітне житло.

Павло Новик для “БЛОГЕРІВ”

Розслідування проведене в рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

-->