Суд заблокував результати конкурсу на очільників ДСА, що може призвести до блокування роботи Антикорсуду

Фото з відкритих джерел

13 березня Окружний адміністративний суд міста Києва зупинив дію рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вища рада правосуддя, яким визначено переможців конкурсу на посади голови та заступника Голови Державна судова адміністрація України.

Про це “БЛОГЕРАМ” стало відомо з повідомлення IDF Reforms LAB, розміщеного на сторінці у ФБ.

Як йдеться у повідомленні, у ДСА рішення назвали справедливим і щиро пораділи з приводу його ухвалення. І це може свідчити про те, що чинний голова ДСАУ Зеновій Холоднюк і його заступниця не поспішають покидати свої крісла і хочуть уникнути свого звільнення.

Нагадаємо, 17 січня, Вища рада правосуддя оголосила конкурс на зайняття посад Голови Державної судової адміністрації та його заступника.

Чинний Голова ДСАУ Зеновій Холоднюк та його заступниця Людмила Гізатуліна мали виконувати свої повноваження до призначення нового Голови ДСАУ та його заступника відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

15 лютого 2019 року було визначено переможців конкурсу. Так, згідно з рішенням Комісії, переможцями конкурсу на посаду голови ДСАУ став Сергій Пушкар, а перемогу на посаду заступника здобув Ігор Бут.

Своєю чергою, Холоднюк та Гізатуліна, не бажаючи залишати своїх посад, подали позови:

  • до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду до Вищої ради правосуддя про визнання протиправним та нечинним рішення Вищої ради правосуддя від 17.01.2019 року №142/0/15-19 «Про оголошення конкурсу на зайняття посад державної служби категорії «А» у Державній судовій адміністрації України» та зобов’язання скасувати таке рішення.
  • та до Окружного адміністративного суду про визнання протиправними дій Комісії, а саме рішення про перевірку володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи, кандидатами на зайняття посад державної служби категорії «А» в системі правосуддя Голови Державної судової адміністрації України та його заступника.

Відтак рішення Окружного стало підставою для призупинення дії рішення Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя при Вищій раді правосуддя щодо визначення переможцями конкурсу Пушкаря і Бута.

Формально своє рішення суд обґрунтував тим, що очевидними є ознаки протиправності оскаржуваних рішень.

«Таким чином, Зеновій Холоднюк, який мав би попасти під люстрацію ще в 2014 році, оскільки займав посаду заступника Голови Державної судової адміністрації за часів Януковича, зараз фактично блокує роботу ДСА, тримаючись за своє крісло та не даючи новому Голові приступити до виконання своїх обов’язків. А всім відомий Окружний адміністративний суд міста Києва йому в цьому допомагає», – прокоментували ситуацію юристи фонду.

Вони припускають що ухвалення такого рішення не випадкове і воно базується на тому, що фінансове забезпечення Окружного адмінсуду Києва напряму залежить від чинного голови ДСАУ Холоднюка.

За їхніми словам, блокування роботи ДСАУ може призвести до того, що не буде у повній мірі організовано і забезпечено роботу Вищого Антикорупційного суду України: суддям елементарно не буде де працювати, у них не буде сформований апарат, а також не буде організовано їх охорону.

-->