Скарби «Святої Катерини»

Лікарня св Катерини (фото з відкритих джерел)

Одеська приватна клініка, отримавши від місцевої влади приміщення, почала активно вигравати тендери. Уже на 53 мільйони.

«Кліника Святої Катерини» вже котрий рік отримує постійні преференції від місцевої влади.

Ще у 2015-2016 роках ЗМІ писали, як вона здобула величезні знижки на оренду приміщень в міських лікарнях. Ще трохи згодом вона вирішила «квартирне питання» кардинально. У 2016 році одесити отримали від одного із забудовників сучасну лікарню швидкої допомоги. Невдовзі мер Генадій Труханов і його заступниця Зинаїда Цвірінько, яка зараз є підозрюваною в справі по трагедії в дитячому таборі «Вікторія», заявили, що Одесі ця нова лікарня – не потрібна. Після чого мер розпорядився передати її в оренду без конкурсу на 20 років приватній «Клініці Святої Катерини».

Здавалося б, що більше ніяких привілеїв приватним медикам вже не буде.  Виявилось, однак, що це не так. Аналізуючи закупівлі регіону, «БЛОГЕРИ» виявили, що лише за останні три роки Одеська міська рада віддала клініці підрядів на суму понад 53,5 мільйони гривень. І от як це було:

Перша фірма, про яку піде мова – ТОВ «СМП-Медікал». За період 2017-2018 років ТОВ «СМП-Медікал» отримала контрактів за рахунок міського бюджету на суму майже 23 мільйони гривень. Ці кошти пішли на обладнання одеських лікарень.

Наступною є сама ТОВ «Свята Катерина-Одеса». Сума її контрактів по Одесі складає майже 25,7 мільйонів гривень. Хочемо звернути увагу на те, що 22,2 мільйони фірма отримала від КУ «Міська лікарня №5» і лише 3,4 мільйони – від Департаменту охорони здоров’я Одеської міськради. Чому це важливо – опишемо нижче. Усі підряди клініки  стосуються послуг, а саме діагностики і лікування серцевих захворювань. 3 із 5 закупівель пройшли по переговорній процедурі. 

Остання фірма – ТОВ «Кардіка Асістанс». Загалом вона отримала контрактів майже на 3,7 мільйони гривень. Усі ці контракти були теж за послуги лікування і послуги хірургічних стаціонарних закладів. Закупівлі проходили класичним шляхом: два непроведених тендери через брак учасників ( приходила лише «Кардіка Асістанс»), після цього – закупівля за переговорною процедурою.

Інших учасників в принципі і бути не могло: занадто специфічні послуги з діагностування серцевих хвороб. А крім того – переможець тендеру мусив знаходитись в Одесі.

Власником ТОВ «СМП-Медікал» і ТОВ «Кардіка Асістанс» є ТОВ «Свята Катерина-Одеса». Серед засновників якої є одеський депутат від партії «Довіряй Ділам» Дмитро Іоргачов, син депутатки від цієї ж партії Людмили Себової – Денис Себов. Також, серед засновників – Ігор Меркулов (власник компанії «Стальканат») та директорка клініки Тетяна Філіпова.

Денис Себов  є не тільки одним  із власників «Клініки Святої Катерини» , а ще й заступником головного лікаря «Міської лікарні №5». Тієї самої, яка і замовляла послуги. Також він займає посаду Головного позаштатного кардіолога в Департаменті охорони здоров’я Одеської міської ради.

Звісно, можна ці закупівлі виправдати тим, що комунальні медичні заклади не мають таких можливостей для діагностики, як  «Клініка Святої Катерини», яка відома в Одесі саме своєю кардіологічною направленістю. А відповідно – мусять оплачувати з бюджету послуги для хворих. Є,однак, «одне але». За інформацією відомої одеської активістки Олени Балаби, одеська влада вирішила закрити одну з двох міських кардіологічних лікарень. Куди перенаправлять потоки хворих на серцево-судинні захворювання –невелика таємниця.

Катерина Маденс

Матеріал створений у рамках проекту «Підтримка місцевих антикорупційних розслідувань мережі «Блогери за добре врядування», який підтримує Міжнародний Фонд «Відродження».

 

-->