Посол США дала жорсткі поради Україні щодо посилення боротьби з корупцією

Фото з відкритих джерел

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що слід звільнити голову САП Назара Холодницького і провести аудит “Укроборонпрому”.

Про це вона сказала, виступаючи в Києві на п’ятиріччі Українського кризового медіа-центру, повідомляють “БЛОГЕРИ“.

Серед досягнень України з часу Євромайдану Марі Йованович відзначила створення нових антикорупційних інституцій, стабілізацію банківської системи, розвиток громадянського суспільства, реформу поліції та проведення децентралізації. Але водночас вона дуже критично наголосила на проблемах в країні, зазначивши кроки, які “можуть просунути й інституалізувати трансформації, яких Україна хоче”.

Так, рішення Конституційного Суду про скасування статті про незаконне збагачення пані посол назвала “серйозним відступом у боротьбі з корупцією в Україні”.

“Воно послаблює антикорупційну архітектуру України, включаючи створюваний зараз Вищий антикорупційний суд та Національне антикорупційне бюро України”, – заявила Марі Йованович.

“Я вважаю, що однією з речей, зважаючи на рішення з минулого тижня, було б ухвалення – власне ухвалення, а не просто пропонування – нової і кращої поправки до Кримінального кодексу, яка не тільки відновить статтю про незаконне збагачення як інструмент боротьби з корупцією, але й перезапустить десятки справ, які були зупинені рішенням суду”, – зазначила посол США і додала, що “задля цілісності антикорупційних інституцій має бути замінений Спеціальний антикорупційний прокурор”, – заявила пані посол.

Вона додала: “Тому, хто був спійманий за наданням консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності по обвинуваченнях у корупції, не можна довірити вести ці самі справи”.

Як повідомляли “БЛОГЕРИ”, у НАБУ назвали скасування статті про незаконне збагачення кроком назад в антикорреформі.

Нагадаємо, Конституцийний суд України опублікував рішення про те, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.

На рішення КСУ вже відреагувала міжнародна спільнота. Так, Антикорупційна ініціатива EUACI спростувала аргументи, керуючись якими Конституційний суд вирішив, що стаття про незаконне збагачення суперечить конституційним принципам.

Своєю чергою, у ТІ Україна заявили, що декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже — практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні.

-->